Beykoz’un 7/24 yaşayan mekânları açılıyor!

Beykoz’un vizyonuna değer katan yeşil alan ve çevre düzenlemeleriyle 7/24 yaşayan mekânlara dönüşen Beykoz Sahili, 15 Temmuz Şehitler Meydanı ve Boğaz’ın en güzel restoranı olarak hizmet vermeye başlayan Gümüşsuyu Restor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’un vizyonuna değer katan yeşil alan ve çevre düzenlemeleriyle 7/24 yaşayan mekânlara dönüşen Beykoz Sahili, 15 Temmuz Şehitler Meydanı ve Boğaz’ın en güzel restoranı olarak hizmet vermeye başlayan Gümüşsuyu Restoran çocuk eğlenceleri ve Gripin konseriyle açılıyor. 

Beykoz Belediyesi tarafından ilçenin vitrini ve sosyal hayatın merkezi olan Beykoz Sahili’nde 4 etapta yapılan projeyle sahil, modern bir çehreye ilçe sakinleri ve ziyaretçiler bakımlı ve nezih alanlara kavuştu. 

Boğaz’ın en güzel mavi ve yeşil manzaralarını sunan sahilde salgının da etkisini yitirmesiyle gezinti  keyfi artık kesintisiz yaşanıyor, ilçe sakinleri ve aileler günün her saati düzenli alanlarda yürüyüş, spor, ve piknik yapıyor.

Düzenlemeler sonrasında yalnızca ilçe sakinlerinin değil, şehrin faklı ilçelerinden ziyaretçilerin uğrak noktası olan alanda aileler keyifle vakit geçirirken, çocuklar yenilenen parklarda neşeyle koşup oynuyor.

BOĞAZIN EN GÜZEL RESTORANI: GÜMÜŞSUYU 

İstanbul Boğazı’nın en güzel sahilinde, eşsiz manzara, huzur ve maviliğin kıyısında modern ve ferah mimariyle kurulan Gümüşsuyu Cafe ve Restoran, açıldığı ilk günden bu yana 7/24 yaşayan bir tesis olarak göz dolduruyor.  

Başta ilçe sakinleri olmak üzere tüm ziyaretçilerini kaliteli servisi, güler yüzlü personeli ve ilçeye özgü lezzetlerin yer aldığı zengin menüsüyle ağırlayan mekân Boğaz’ın en güzel restoranları arasında ilk sırada yerini alıyor.  

15 TEMMUZ ŞEHİTLER MEYDANI YENİLENDİ

Beykoz’un çehresine güzellik katan sahil düzenleme çalışmaları kapsamında ilçenin en işlek sosyal mekânlarından olan 15 Temmuz Şehitler Meydanı da yeni bir çehreye kavuştu.   

Beykoz Belediyesi ana hizmet binası ile Beykoz Kaymakamlığı Ömer Halisdemir Kampüsü’ne ev sahipliği yapan meydanının yenilenmesiyle resmi tören ve kutlamalar için bakımlı ve düzenli bir alan kazanıldı.

BEYKOZ SAHİLDE NE YAPILDI?

Toplam 39 bin 257 m2’lik alanda yürütülen sahil düzenleme çalışması kapsamında, 21 bin 528 m2’lik yeşil alan, 15 bin 399 m²’lik etkinlik ve yürüyüş yolları yapıldı.

İlçe sakinlerine günün her saati, spor, gezinti yapabilmesi ve ailecek dinlenmesi için 1.003 bin m²’lik kumsal, 637 m²’lik seyir alanı, 503 m²’lik çocuk oyun alanı, 187 m²’lik fitness alanı düzenlenerek ilçeye kazandırıldı.

Projeye uygun kent mobilyalarıyla donatılan sahil prestij cadde ve aydınlatma çalışmasıyla ışıldadı.

Beykoz Belediyesi 7/24 yaşayan bir ilçe için sahile, açık hava konser, sergi ve söyleşilerine ev sahipliği yapan nitelikli bir kültür-sanat etkinlik alanı da kazandırdı.

PROGRAM: 

7/24 Yaşayan Beykoz Açılış Töreni

Tarih: 5 Haziran 2022

Yer: Beykoz Sahili

Saat: 

17:00: Çocuk Etkinlikleri

18:00: Konser/Gripin

Beykoz’un 7/24 yaşayan mekânları açılıyor!
Bizi Takip Edin