Beykoz’un 7 farklı noktasında 7 farklı fiyat

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki İSPARK’ın Beykoz’da 7 farklı otoparkta 7 farklı ücret tarifesi uygulaması vatandaşların tepkilerine neden oluyor.
  • 16.05.2022 00:00:00

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki İSPARK’ın Beykoz’da 7 farklı otoparkta 7 farklı ücret tarifesi uygulaması vatandaşların tepkilerine neden oluyor.

galeri isbeykoz un 7 farkli noktasinda 7 farkli fiyat 6148

Geçen sene Yalıköy Halk Pazarı’nın yanındaki ücretsiz otoparkın ücretli İSPARK’a dönüştürülmesi nedeniyle vatandaşların tepkisini çeken İBB iştiraki İSPARK şimdi de 7 farklı otoparkta 7 farklı fiyat tarifesi uygulanmasıyla gündeme geldi.

İSPARK’TA LOKASYONA GÖRE DEĞİŞEN ÜCRETLER

Beykoz’da parklaşma sıkıntısına çözüm için çeşitli yerlere açılan İBB’nin iştiraki İSPARK’ın lokasyona göre değişen otopark ücretleri vatandaşların tepkisine neden oluyor.

galeri isbeykoz un 7 farkli noktasinda 7 farkli fiyat 6219

Beykoz Pazar Yeri Açık Otoparkı’nda tam gün 10 TL olan otopark ücreti, Beykoz Sahil Cep Otoparkı’nda farklılık göstererek tam gün 15 TL şeklinde hizmet veriyor.

Beykoz Sosyal Tesisleri’nde ise 25 TL olan tam gün park ücretinin, 0-1 saat aralığında 6 TL olması dikkatleri çekti.

galeri isbeykoz un 7 farkli noktasinda 7 farkli fiyat 3001

İSPARK’ın birbirinden farklı tam gün ücret tarifesinin yanı sıra belli saat aralığındaki fiyatları da değişiklik gösteriyor.

Örneğin, Sosyal Tesislerde 6 TL olan 0-1 saat aralığı, Kanlıca Barış Manço Caddesi (taksi durağı yanı) ve Beykoz Fevzipaşa Caddesi’nde 10 TL olarak farklılık gösteriyor.  

galeri isbeykoz un 7 farkli noktasinda 7 farkli fiyat 7609

Aynı lokasyon üzerinde bulunan Sabancı Öğretmen Evi’nin otopark ücretleri de tepkileri çekti.

Sabancı Öğretmen Evi Önü tam gün otopark ücreti 27 TL, Sabancı Öğretmen Evi Açık Otoparkı ise tam gün 15 TL olarak hizmet veriyor.

galeri isbeykoz un 7 farkli noktasinda 7 farkli fiyat 5787

Yine ilçede merkez konumunda bulunan Küçüksu Kasrı ve Hidiv Kasrı’nda ise tam gün 15 TL olacak şekilde ücret tarife uygulanıyor.

İlçedeki vatandaşlar ise lokasyona göre değil her yerde standart bir otopark ücreti belirlenmesi gerektiğini ifade ederek, değişiklik gösteren fiyatların nedenini merak ediyor.

MECLİSİ’NDE GÜNDEMİNDE İSPARK VAR

İSPARK Genel Müdürü Hakan Orhun’un personellere attığı mesaj sonrası meclise sunulan İSPARK ücret tarifelerine yapılacak zam teklifi İBB Meclisi’nin gündeminde oldu.  

İBB AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Tevfik Göksu, İSPARK işçilerinin maaşını artırma sözü veren İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun bu artışı otopark ücretlerine zam yaparak çıkarmak istediğini ifade etti.

Bugün gerçekleştirilen mecliste ise İSPARK çalışanlarının beklediği zam müjdesini meclisten geçirdiklerini belirten Göksu,  “Bu yükün İstanbulluların üzerine yıkılmasına izin vermeyecek, İSPARK'ın sermaye artışı ve sübvanse kararını destekleyeceğiz.” dedi.

İSPARK çalışanlarının maaşlarına yapılan zammın ardından otopark ücretlerinin de artılması bekleniyor.

İlgili Haberler