Beykoz’un 9 köyünde daha imar yolu açıldı

Beykoz’un 9 mahallesi, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü tarafından “Doğal Sit-Nitelikli Doğal Koruma Alanı” ve “Doğal Sit-Sürdürülebilir Koruma ve Kontrollü Kull
  • 7.06.2022 00:00:00

Beykoz’un 9 mahallesi, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü tarafından “Doğal Sit-Nitelikli Doğal Koruma Alanı” ve “Doğal Sit-Sürdürülebilir Koruma ve Kontrollü Kullanım Alanı” olarak tescil edildi. 

galeri isbeykoz un 9 koyunde daha imar yolu acildi 4650

Beykoz’da mahalle statüsüne alınan köylerin bazı kısımları “Doğal Sit-Nitelikli Doğal Koruma Alanı” ve “Doğal Sit-Sürdürülebilir Koruma ve Kontrollü Kullanım Alanı” olarak tescil edildi.

Göllü, Bozhane ve Öğümce Mahallesi, Baklacı Mahallesi Güneyi, “Doğal Sit-Nitelikli Doğal Koruma Alanı” ve “Doğal Sit-Sürdürülebilir Koruma ve Kontrollü Kullanım Alanı” olarak tescil edildi.

galeri isbeykoz un 9 koyunde daha imar yolu acildi 1397

Beylikmandıra, Mahmutşevketpaşa, Cumhuriyet, Kılıçlı, İshaklı Mahalleleri de “Doğal Sit-Nitelikli Doğal Koruma Alanı” ve “Doğal Sit-Sürdürülebilir Koruma ve Kontrollü Kullanım Alanı” olarak tescil edildi.

Bu mahallelerin “Doğal Sit- Kesin Korunacak Hassas Alan” olarak ilan edilmesine ilişkin yönelik idari sürecin devam ettiği belirtildi. Resmi Gazete’de ilan edilmesi beklenen bu karar sonucu mahallelerde plan yapma yolu açılacak.

galeri isbeykoz un 9 koyunde daha imar yolu acildi 1446

Tescil edilen mahallelerin koordinat ve parsel bilgilerine says.csb.gov.tr adresinden ulaşılabilir.

İlgili Haberler