Beykoz'un AK Kadınları hayırla yarışıyor

AK Parti Beykoz İlçe Kadın Kolları, son zamanlarda yapmış oldukları yardım kampanyalarıyla örnek olmaya devam ediyor.

AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanlığı, yardım çalışmalarında adeta dur durak bilmiyor. En son Türkmen…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Beykoz İlçe Kadın Kolları, son zamanlarda yapmış oldukları yardım kampanyalarıyla örnek olmaya devam ediyor.

AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanlığı, yardım çalışmalarında adeta dur durak bilmiyor. En son Türkmen çocuklarına yönelik başlatmış oldukları ‘1 Atkı 1 Bere’ yardım kampanyası ile adından oldukça bahsettiren Kadın Kolları, şimdi de Beykoz’da yaşayan muhacir çocukların yanında olduğunu gösterdi.

İBB Beykoz Sosyal Koru Tesisleri’nde düzenledikleri dayanışma yemeği ile yardımlarını ulaştırmayı hedefleyen Kadın Kolları, bu yardım geleneklerini ilerleyen zamanlarda da sürdüreceğe benziyor.

Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf ve kadrosunun öncülüğünde düzenlenen dayanışma yemeğine; AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Sert, İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve eşi Ayşe Çelikbilek,  İl Yönetim Kurulu Üyesi Elif Öksüz, Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu ile Belediye Meclis Üyeleri Manolya Demirören Tekin ve Gül Biçer katıldı.

Beykozlu sanatçı Erol Aydoğan’ın seslendirdiği Türk Sanat Müziği parçalarıyla renklenen yemek, sonrasında gerçekleşen çekilişle daha da renklendi. Çekiliş sonucunda; 2 çift Umre, 2 çift Kudüs ve 1 çift de Kapadokya seyahati kazandı. İnsanlardaki heyecanın güzelliğini gören Milletvekili Hasan Sert ve Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, bu duruma tepkisiz kalmayarak, kendi imkanlarını kullandılar ve 1 çifti daha Umre’ye göndermenin mutluluğunu paylaştılar.  

Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf: Her zaman hayırla yarışalım!

Etkinliğin açılış konuşmasını Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf gerçekleştirdi. Bundan yaklaşık 2 ay önce düzenledikleri çeşitli kampanyalar dahilinde Bayır Bucak Türkmenleri’ne yardım topladıklarını ve bu yardımları da Sadaka Taşı Derneği vasıtasıyla bölgeye ulaştırdıklarını belirten Gaye Zayıf; “En son ‘1 Atkı 1 Bere’ kampanyamızda topladığımız yardımları Türkmen çocuklarımıza ulaştırdık. Annelerimizin feryadına dayanamadık ve dedik ki; ‘Vicdanımız Üşüyor, Biz Üşüyoruz’. 20 bin sevgi parçasını onlara gönderdik. Ekibime çok teşekkür ediyorum. Bu tür çalışmalarımıza devam edeceğiz ve onların yanında olacağız. Beykoz‘da yaşayan muhacir çocuklarımız içinde bir şeyler yapmak istedik ve böyle bir dayanışma yemeği düzenledik. Bilet alarak bizlere destek olan herkese çok teşekkür ediyorum. Her zaman hayırla yarışalım” şeklinde konuştu.

İlçe Başkanı Mustafa Gürkan: Birlik ve beraberliği ön plana çıkaracağız…

Zayıf’ın sözlerinin ardından sözü İlçe Başkanı Mustafa Gürkan aldı. Konuşmasında birlik ve beraberliğin önemine dikkat çeken Mustafa Gürkan, birliğin olmadığı yerde sıkıntılar yaşanabileceğine vurgu yaptı. “Herkes kendine yüklenen rolü yapacak. Ya hayır yapacak ya şerh yapacak. Ama biz hayır yapan bir milletin evlatlarıyız ve bunu da geleceğe miras olarak bırakacağız” diyen Gürkan, bazı dindaşlarımızın ve kandaşlarımızın sıkıntı yaşadığını ve bu yüzden onlara kol kanat gerilmesi gerektiğini ifade etti. Gürkan: “Lütfen, bölünme kelimesini matematiksel olarak sadece düşünelim. Çünkü, artık bölünme lüksümüz kalmadı. Biz büyük bir millet ve gönül zenginliği de bir o kadar büyük olan bir milletiz. Birlik ve beraberliği her zaman ön plana çıkarmanın peşinde olacağız” diyerek konuşmasını noktaladı.

Başkan Yücel Çelikbilek: Sizleri yürekten alkışlıyorum!

Son konuşmacı olarak sözü devralan Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise, şunları söyledi: “Bu yardımlar çok önemli ve değerli. Muhtaç olan kimselere ettiğiniz yardımın size karşılığı emin olun ki çok güzel olur. Beykoz‘da yaşayan 3 bin muhacir var. Çok şükür ki bize herhangi bir sıkıntı bu zamana kadar yaşatmadılar. Bu bizi mutlu ediyor. Kadın Kolları’nın yapmış olduğu yardımlar gerçekten çok önemli. Bu gösteriyor ki, ‘Biz iyiliklerimizi sadece talimat doğrultusunda yapmıyoruz. Eksiklik gördüysek mutlaka adım atıyoruz’. Aslında yaptıklarınızın önemini anlatmaya kitaplar yetmez. Sizi yürekten alkışlıyorum. Paranızın olması iyilik yapmanıza sebep değildir ama, yüreğinizin olması iyilik yapmanızın sebebidir”.

Konuşmaların sonrasında etkinlik, çekiliş ile sona erdi. Yapılan çekilişte; 3 çift Umre, 2 çift Kudüs ve 1 çift de Kapadokya seyahati kazandı.

Beykoz'un AK Kadınları hayırla yarışıyor
Bizi Takip Edin