Beykoz’un amatör kulüpleri taleplerini sıraladı!

Beykoz Amatör Spor Kulüplerini Destekleme Derneği (BİSK) Başkanı Asım Özdemir, yönetim kurulu üyeleri ve üye kulüp başkanları kahvaltı toplantıda kamuoyuna bilgilendirme yaptı.
  • 30.11.2021 00:00:00

Beykoz Amatör Spor Kulüplerini Destekleme Derneği (BİSK) Başkanı Asım Özdemir, yönetim kurulu üyeleri ve üye kulüp başkanları kahvaltı toplantıda kamuoyuna bilgilendirme yaptı. 

galeri isbeykoz un amator kulupleri taleplerini siraladi 7289

Beykoz Amatör Spor Kulüplerini Destekleme Derneği (BİSK), kamuoyu açıklaması yaptı. Toplantıda, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ile diyalog kuramadıklarını dile getiren üyeler, belediyeden talep ettikleri konuları aktardı.

İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen toplantıda genel olarak, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ile görüşme sağlanamadığı belirtilerek, kamuoyu aracılığıyla istek, talepler ve şikâyetler anlatıldı.

Pandemi dolayısıyla maddi ve manevi sıkıntıların arttığını belirten dernek, eski merhum başkan Yücel Çelikbilek zamanında belediyeden alınan maddi yardımların devamının getirilmesini talep etti.

“ÜÇ YIL İÇERİSİNDE HİÇ BİR İLERLEME SAĞLANAMAMIŞTIR”

BİSK yönetimi adına kamuoyu açıklaması yapan Genel Sekreter İlker Güner, “Beykoz Belediyesi’nde Sayın Murat Aydın ve ekibi göreve gelmiş olduğu tarihten bu yana Beykoz Kulüpler Birliği olarak diyalog kurma çalışmalarımız olmuştur. Başkanın kendisi ile görüşme sağlanamamıştır. Beykoz’daki hiçbir STK’nın görüşememesi gibi. Ancak başkan yardımcıları ile görüşmeler yapılmış konular kendilerine aktarılmış ve bu üç yıl içerisinde hiç bir ilerleme sağlanamamış. Aksine kulüplerimiz yoğun baskı altına alınmış yapmayı düşündükleri yardımları ellerinde tutup bizleri muhtaç hale getirmeye çalışmaktadırlar.” dedi.

“GÜCÜMÜZÜ HALKIN KENDİSİNDEN ALMAKTAYIZ”

Makamlara olan saygıdan dolayı bu güne kadar seslerini çıkartmadıklarını, diyalog kurma ve çözüm bulma arayışlarının devam ettiğini belirten Güner, “Biz Beykoz Kulüpler Birliği olarak gücümüzü halkın bizzat kendisinden almaktayız. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan ve diğer devlet adamlarımızın sporun ve sporcunun desteklenmesini her platformda açıklaması bizim için önemlidir. Ancak Beykoz’daki idarecilerimizin bu konuyu doğru şekilde anlayamamaları bizleri derinden üzmektedir.” dedi.

galeri isbeykoz un amator kulupleri taleplerini siraladi 2877

“CUMHURBAŞKANIMIZ BEYKOZ’A HİZMET İÇİN GÖNDERDİ”

İlker Güner, konuşmasını şu sözlerle bitirdi;

“Beykoz Belediye Başkanımız Sayın Murat Aydın her konuşmasında ‘Beni Buraya Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan Gönderdi ‘ ifadesini kullanmaktadır. Bilinmelidir ki Sayın Cumhurbaşkanımız kendilerini bütün ‘’Beykoz’a ve Beykozluya’’  hizmet etmesi için halkın dertlerine çözüm bulması için gönderdi. Bizlerde Beykoz halkının önemli bir temsilcisi olarak dertlerimizin dinlenmesi ve çözüm bulmasını beklemekteyiz. Toplantımızın ardından Beykoz Kulüpler Birliği Kulüp Başkanları olarak Sayın Murat Aydından tekrar randevu talep edeceğiz. Beykoz Kulüpler Birliği olarak her türlü diyaloğa açık olduğumuzu bir kere daha ifade etmek istiyoruz.”

Kamuoyu açıklamasının ardından konuşan Beykoz Amatör Spor Kulüplerini Destekleme Derneği (BİSK) Başkanı Asım Özdemir, Beykoz Belediyesi ile yerel seçimler öncesi diyalog kurduklarını belirtti.

“BAŞKAN’DAN HİÇ GERİ DÖNÜŞ ALMADIK”

Özdemir, “Biz ondan sonra, aylık toplantılarımıza çağırdık. Eskiden olduğu gibi. Beykoz Belediye Başkanı’ndan hiç geri dönüş almadık. Sporun evrenselliğine uyarak hiçbir zaman art niyetli olmadık. Bizi, camiayı önemsesinler. Beykoz Belediye Başkanı’mız Murat Aydın da bize hizmet etmek istiyor belki ama bir tarafı var bizi, insanları hiç görmüyor, diyalog eksikliği var. Biz buradan uyaralım, bizleri görsün, spor camiası Beykoz Belediyesi’nin evladıdır. Sahip çıkmasını istiyoruz. Biz Beykoz Belediyesi’nden nakdi yardım istiyoruz. O bizim hakkımız.” dedi.

galeri isbeykoz un amator kulupleri taleplerini siraladi 3284

Beykoz Belediyesi’nin tesislerin bakımını yaptığı ve araç yardımını sağladığını söyleyen Asım Özdemir, Beykoz ve Bakırköy hariç diğer bütün belediyelerin mağdur olan kulüpleri nakdi yardımda bulunduğu da belirtti.

İlgili Haberler