Beykoz'un bayram coşkusu Kavacık'dan başladı

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ve Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek bayram namazını Kavacık'da kıldı.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Kurban Bayramı namazını Kavacık Hasan Yavuz Camii'nde, Beykoz Kaymakamı Ahmet…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ve Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek bayram namazını Kavacık’da kıldı.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Kurban Bayramı namazını Kavacık Hasan Yavuz Camii’nde, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ve Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise Kurban Bayramı namazını Kavacık Yıldırım Beyazıt Camii’nde kıldı. Namaz sonrası vatandaşlarla bayramlaşan Cumhurbaşkanı Gül, Kaymakam Katırcı ve Belediye Başkan Çelikbilek çocuklarla da fotoğraf çektirdi.

Başkan Çelikbilek: Kurban Bayramı’na buruk giriyoruz

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “Bayramlar toplumumuzun büyük bir heyecan duyarak yaşadığı günlerdir. Çocukluğumuzdaki bayram günlerinde komşularımızla bayramlaşırdık, sizlerde çocuklarınıza bunu tavsiye edin, komşuluğun önemini anlatın. Bayramda onların kapılarını çalın, hatırlarını sorun. İslam Aleminin 2 önemli bayramından birisi olan Kurban Bayramı’nı Allah nasip ederse idrak edeceğiz. Bayramın 2. ve 3. gününde mahallelerde yapacağımız bayramlaşmaların yanında, sokaklara da çıkarak kimi görürsek onunla bayramlaşacağız. Türkiye’yi bölme hadisesinden dolayı, bu bayrama buruk giriyoruz. Bu olay milletimizin yiğitliği sayesinde bertaraf edildi. Dünya milletlerine bu olayla örnek olduk. Rabbim’den Kurban Bayramı’nın milletimize, ülkemize ve tüm İslam Alemi’ne barış, huzur ve esenlik getirmesini diliyor, ilçemizde komşuluğun daim olduğu nice bayramlar temenni ediyorum” dedi.

Kaymakam Katırcı: Bayram birlik ve dirliği sağlayan özel gündür

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı Kurban Bayramı dolayısı ile yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Bayramlar, toplum olarak birlik ve beraberliğimizi daha da pekiştirdiğimiz, sevinçlerimizi ve mutluluğumuzu paylaştığımız özel günlerdir. Bir Kurban Bayramını daha idrak etmekte, bu mübarek günlerin rahmet ve bereketinde buluşmaktayız. Toplumumuzda çok özel ve anlamlı bir yere sahip olan, milletimizin manevi değerlerinin ve tarihin engin derinliklerinden gelen sosyal yardımlaşma ve dayanışma geleneğinin en güzel yaşandığı günler bayram günleridir. Bu Bayram insanları birbirine yakınlaştıran, aynı düşünce ve duygularda buluşturan, günlük kaygı ve sıkıntılardan uzaklaştıran, topluma umut, sevgi veren, birlik ve dirliği sağlayan özel bir gündür. Kurban Bayramının insanlığa, ülkemize ve halkımıza barış, huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum. Bu duygularla, Türk Milletinin, Beykoz halkının, Kamu çalışanlarımızın ve basınımızın mübarek Kurban Bayramlarını içtenlikle kutluyor, sağlık ve mutluluk içinde, nice huzurlu günlere hep birlikte ulaşmayı temenni ediyor ve başta 15 Temmuz Şehitleri olmak üzere tüm Şehitlerimize Allahtan Rahmet Gazilerimize uzun ömürler diliyorum.”

Cumhurbaşkanı Gül: Birbirimizin kıymetini bilmemiz lazım

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de camiden ayrılırken yaptığı açıklamada, halkın ve bütün Müslümanların Kurban Bayramı’nı tebrik ederek, ‘Bu bayram memleketimize, ülkemize ve bütün insanlığa iyilikler, hayırlar getirsin.‘ dedi. Bayramları ‘dostlukların, arkadaşlıkların, komşulukların kıymetinin bilinmesi gereken zamanlar’ olarak tanımlayan Gül, şunları kaydetti: ‘Aynı zamanda büyük bir milli dayanışmanın da ortaya çıktığı zamanda, bu vesileyle bütün şehitlerimizi rahmetle, minnetle ve şükranla anıyoruz. Allah rahmet etsin. Gazilerimize de sağlık, sıhhat ve afiyet diliyoruz. Hepimiz memleketin, birbirimizin kıymetini bilmemiz lazım. Dünyada, çevremizde olup bitenlere baktığımızda Türkiye’ye daha çok sahip çıkmak, daha çok dayanışma içinde olmak gerekiyor. Herkesin farklı görüşleri ve fikirleri olabilir. Ama memleketimiz söz konusu olduğunda, halkın huzuru, milletin geleceği söz konusu olduğunda da hep aynı doğrultuda aynı dayanışma içinde olmak lazım. Cenab-ı Allah bütün halkımıza milletimize hep iyilikler versin.’

Beykoz'un bayram coşkusu Kavacık'dan başladı
Bizi Takip Edin