Beykoz’un bisiklet turu büyük ilgi gördü

Beykoz’da pazar günleri düzenlenen Asgari Kalabalık Bisiklet Turu’nda 7’den 70’e tüm bisiklet severleri bir araya gelerek sağlıklı yaşam için pedal çevirdi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da pazar günleri düzenlenen Asgari Kalabalık Bisiklet Turu’nda 7’den 70’e tüm bisiklet severleri bir araya gelerek sağlıklı yaşam için pedal çevirdi. 

Beykoz Belediyesi tarafından pazar günleri geleneksel olarak düzenlenen “Asgari Kalabalık Bisiklet Turu” iki yıllık korona virüs salgının ardından kaldığı yerden devam ediyor.

7’den 70’e tüm bisiklet severleri bir araya getiren etkinliğin ikinci haftasında yüzlerce kişi sağlıklı yaşam için pedal çevirdi.

İlçe sakinlerini sağlıklı ve hareketli yaşam ile alternatif ulaşıma teşvik etmek amacıyla düzenlenen etkinliğe, Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ve yaklaşık 300 kişi katılarak pedal çevirdi.

Saat 10.00’da Beykoz Belediyesi önünde bir araya gelen bisiklet severler, sahil boyunca Yalıköy istikametine doğru pedal çevirerek Beykoz Çayırı’ndan dönüşle turu tamamladı. 

Beykoz Belediyesi etkinliği cazip hale getirmek için her hafta tura katılan kişiler arasından yapılan çekilişle, bisiklet, kaykay, paten, kask ve telefon tutma aparatı gibi sürpriz hediyeler verdi.

“NÜFUSUN BİSİKLET KULLANMASINI İSTİYORUZ”

Yarış sonrası katılımcılara hitap eden Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, “Ben öncelikle hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Son derece anlamlı bir projede birlikteyiz, onlarla beraberiz. ‘Sağlıklı yaşam, kolay ulaşım’ diyoruz. Beykoz’da Asgari Kalabalık Turlarını 2 yıllık salgın arasından sonra tekrar başlatmış olduk. Bu hafta ikincisi, geçen hafta 197, bu hafta 297 katılım oldu, daha da artacak. Amacımız aktif nüfusun gün içerisinde bisiklet kullanmasını istiyoruz. Kısa mesafelerde işe gidip gelirken, yine iş esnasında bir noktadan bir noktaya giderken bisikleti kullanmasını arzu ediyoruz. Aktif nüfusun yüzde 25’i bisiklet kullanmaya başladığı takdirde bu şekliyle daha sağlıklı, daha mutlu ve çevresiyle daha barışık olacaklar.” dedi.

“BU TÜR ETKİNLİKLERİ DEVAM ETMESİ ÇOK GÜZEL”

Çekilişte bisiklet kazanan vatandaşlardan Güneş Kaya, “İnanın çok mutluyum. Büyük bir şanstı. Onun öncesinde de kız kardeşime bisiklet çıktı. Beykoz’un bu tür etkinlikleri devam ettirmesi çok güzel. Bütün etkinliklere gelmeye gayret gösteriyoruz. Yediden yetmişe hepimiz buradayız. Belediye Başkanımızın bu tarzdaki gayretleri için ona sonsuz teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

Beykoz’un bisiklet turu büyük ilgi gördü
Bizi Takip Edin