Beykoz'un cam sanatkârları Çek Cumhuriyeti ve Murano Adası'nda

Beykoz'dan 15 sanatkâr 'Cam Sanatında Yeni Ufuklar' projesi kapsamında Çek Cumhuriyeti ve İtalya'nın Murano Adası'na gitti.

Beykoz Kaymakamlığı'nın koordine ettiği 'Cam Sanatında Yeni Ufuklar' isimli proje kapsamında eğitim almak üzere 15…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’dan 15 sanatkâr ‘Cam Sanatında Yeni Ufuklar’ projesi kapsamında Çek Cumhuriyeti ve İtalya’nın Murano Adası’na gitti.

Beykoz Kaymakamlığı’nın koordine ettiği ‘Cam Sanatında Yeni Ufuklar’ isimli proje kapsamında eğitim almak üzere 15 cam sanatkar ve cam bölümü öğretmeni Çek Cumhuriyeti ve İtalya’nın Murano Adası’na gitti.

Beykoz Kaymakamlığı’nın koordine ettiği, AB Erasmus Plus programı kapsamında Boğaziçi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Beykoz Cam Sanatları & Turizm Derneği ve Nuh Kuşçulu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin ortaklaşa yürüttüğü ‘Cam Sanatında Yeni Ufuklar’ isimli proje kapsamında eğitim almak üzere 15 cam sanatkar ve cam bölümü öğretmeni ilk olarak Çek Cumhuriyetine gitti.

Çek Cumhuriyeti’nde 6 gün boyunca cam sanatı alanında eğitim alarak mesleki becerilerinin artması sağlayan 15 kişilik heyet aynı zamanda ilçemizde cam sanatında yapılan faaliyetler ile mukayese etme yetisi elde etti.

Çek Cumhuriyeti’ndeki eğitimin ardından Beykoz Cam Sanatları & Turizm Derneği üyesi sekiz sanatkar İtalya’nın Murano Adası’nda cam sanat merkezlerini incelemek üzere 2 günlük programa devam etti.

Beykoz'un cam sanatkârları Çek Cumhuriyeti ve Murano Adası'nda
Bizi Takip Edin