Beykoz’un değeri Yazar Alev Alatlı hayatını kaybetti

Beykoz’un değerli sakinlerinden Yazar Alev Alatlı, 79 yaşında tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.
  • 2.02.2024 18:13:03

Beykoz’un değerli isimlerinden Yazar Alev Alatlı, bir süredir tedavi gördüğü hastanede 79 yaşında yaşamını yitirdi.

Alatlı, 2014 yılında Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülünü Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın elinden almıştı.

CENAZE DETAYLARI BELLİ OLDU

Yazar Alatlı'nın naaşı yarın öğle namazına müteakip Eyüp Sultan Camisi'nde kılınacak cenaze namazının ardından, Mihrişah Valide Sultan Haziresi'ne defnedilecek.

BİR SÜREDİR TEDAVİ GÖRÜYORDU

Alatlı'nın ölüm haberini Sağlık Bakanı Fahrettin Koca duyurdu. Sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Koca, "Alev Hanımı kaybettik." dedi.

Paylaşımının devamında, Alatlı'nın bir süredir tedavi gördüğünü söyleyen Bakan Koca, "Kendisini ziyarete gittiğimde, “Bu toprakları daha çok sevdirmeliyiz.” demişti. Bu sözünü aydınlarımıza, yöneticilere, ülkemizin bugününe, yarınlarına etki etme gücüne sahip herkese yönelik bir vasiyet olarak anlamıştım. Alev Alatlı, fikir ve sanat hayatımızın büyük isimlerindendi. 2014 yılında edebiyat dalında Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü başta olmak üzere, pek çok ödülle onurlandırılmıştı. Hepimizin başı sağ olsun." ifadelerini kullandı.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Alev Alatlı için başsağlığı mesajı yayımladı. 

Aydın, sosyal medya hesabından paylaştığı mesajında şunları kaydetti: 

“Entelektüel birikimi, bu topraklara olan sevgisi, medeniyet değerlerimize olan bağlılığıyla ülkemizin ve Beykoz’umuzun önemli bir değeriydi. Hakk’a yürüyen yazar ve eğitimci Alev Alatlı’ya Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine sabr-ı cemil diliyorum. Başımız sağ olsun.”

 

 

İlgili Haberler