Beykoz’un devlet üniversitesi yeni öğrencileriyle buluştu

Beykoz’da devlet üniversitesi olarak faaliyet gösteren Türk-Alman Üniversitesi, yeni öğrencileriyle oryantasyon programında buluştu.

Beykoz’un devlet üniversitesi yeni öğrencileriyle buluştu
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da ayrıcalıklı bir devlet üniversitesi olan Türk-Alman Üniversitesi, yeni başlayan öğrencilere yönelik ortantasyon programı gerçekleştirdi.

Yoğun katılımın olduğu oryantasyon programı, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Aysel Uzuntaş’ın açılış ve hoş geldiniz konuşmasıyla başladı.

Üniversite yaşamı ile ilgili bilgiler veren Prof. Dr. Uzuntaş, öğrencilere  öğrenmeye açık olmalarını ve yeni bilgiler öğrenme sürecini severek benimsemelerini tavsiye etti.

Ardından Türk-Alman Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlü, üniversitenin yapısı ve tanıtımı hakkında bilgilendirme sunumunu gerçekleştirdi.

Program kapsamında, Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Leyla Coşan, hazırlık sınıfı ve sınav süreçleri konulu sunumu ile öğrencilere seslendi.

Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı, gerçekleştirdiği sunumu ile öğrenci işleri süreçlerinin genel işleyişi hakkında bilgilendirme yaptı.

Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı sunumunda kampüs yaşamı, öğrenci toplulukları, sosyal etkinlikler, barınma, ulaşım ve kısmi zamanlı öğrenci tutorluk programı gibi konular ele alındı.

Oryantasyon programında “Bağımlılıkla Mücadele ve Farkındalık” konulu sunum ile öğrencilerin bağımlılık konusunda dikkat etmesi gereken önemli bilgiler sunuldu.

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı, kütüphane koleksiyonu, dijital kaynaklar ve kitap ödünç alma işlemleri hakkındaki bilgileri öğrencilerle buluşturdu.

Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğü ise Erasmus, Mevlana ve çift diploma programları gibi uluslararası olanaklar ve bağlantılar hakkında bilgiler aktardı. Program, soru-cevap bölümünün ardından sona erdi.

Beykoz’un devlet üniversitesi yeni öğrencileriyle buluştu
Bizi Takip Edin