Beykoz’un devlet üniversitesine ödül geldi!

Beykoz’da devlet üniversitesi olarak faaliyet gösteren Türk-Alman Üniversitesi, Engelsiz Üniversite Ödülleri kapsamında “Turuncu Bayrak” ödülü aldı.

Beykoz’un devlet üniversitesine ödül geldi!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türk-Alman Üniversitesi, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından düzenlenen ve üniversitelerde engelsiz ve erişilebilir kampüsleri teşvik etmeyi amaçlayan “Engelsiz Üniversite Ödülleri 2023” kapsamında başarı elde etti.

Engelli bireylerin üniversite yaşamına daha rahat ve eşit şekilde katılmasını teşvik etme yönünde adımlar atan Üniversitemiz, yemekhane ve merkez kütüphane binası ile ‘Mekânda Erişilebilirlik’ alanında “Turuncu Bayrak” ödülüne layık görüldü. 

Engelsiz Üniversite Ödülleri 2023 kapsamında alınan Turuncu Bayrak, Türk-Alman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemal Yıldız, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hamide Özden Özkaya Ferendeci, Genel Sekreter Harun Ceylan, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Beykoz Şubesi Başkanı Saniye Efe ile akademik ve idari personelin katılımıyla düzenlenen törenle Rektörlük Binasında göndere çekildi.

Ödülün alınması için gerekli hazırlıkların yapılması sürecinde emeği geçen herkese teşekkür eden Türk-Alman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemal Yıldız, Engelsiz Üniversite Bayrak Ödülleri kapsamında aday adayı olan binalar için hazırlıkların devam ettiğini ifade etti. 

Türk-Alman Üniversitesinin Fen Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Kültür ve Sosyal Bilimler Fakültesi ile birlikte Mühendislik Fakültesini kapsayan Fakülteler Binası ve Yabancı Diller Yüksekokulu Binası için aday adaylığı süreci çerçevesinde hazırlıklar sürdürülmektedir.

Beykoz’un devlet üniversitesine ödül geldi!
Bizi Takip Edin