Beykoz’un en güzel kareleri ödüllendirildi!

Beykoz’un binlerce yıllık medeniyet mirasını, tarihi ve kültürel zenginliğini, sosyo-ekonomik yaşantısını, renkli doğa ve insan manzaralarını en güzel karelerle geleceğe taşıyan “Beykoz Belediyesi 3. Fotoğraf Yarışması”n

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’un binlerce yıllık medeniyet mirasını, tarihi ve kültürel zenginliğini, sosyo-ekonomik yaşantısını, renkli doğa ve insan manzaralarını en güzel karelerle geleceğe taşıyan “Beykoz Belediyesi 3. Fotoğraf Yarışması”nda ödüller sahiplerine kavuştu. 

Beykoz Belediyesi ve Türkiye Fotoğraf Vakfı (TFV) işbirliğiyle düzenlenen ve geleneksel hale gelen “Beykoz Belediyesi 3. Fotoğraf Yarışması”nda ödüller sahiplerine kavuştu.

Amatör ve profesyonel fotoğrafçıların ilçeye odaklandığı, toplam 126 bin TL ödüllü olarak açılan yarışmaya 308 fotoğrafçı, 2 bin 903 fotoğraf gönderdi.  

Kavacık Yaşam Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe, Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, MHP İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman, Belediye Başkan Yardımcısı Bünyamin Korkmaz, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Basri Akdemir ile parti temsilcileri, seçici kurul üyeleri ve fotoğraf severler katıldı.

Tören öncesinde ödül kazanan ve sergilenmeye değer görülen fotoğraflardan oluşan “Beykoz Belediyesi 3. Fotoğraf Yarışması” sergisinin açılışı yapıldı. Heyet, tören öncesi fotoğraf sergisini gezerek değerlendirmelerde bulundu.

Sergiye vatandaşlar tarafından da büyük ilgi gösterildi.

ÖDÜLLER SAHİPLERİNE KAVUŞTU

3 kategoride açılan yarışmanın “Foto Öykü” Kategorisi’nde birinci K. Deniz Kalaycı oldu.

“Foto Öykü” Kategorisi’ndeki ikinciliği Kemal Türk üstlendi.

“Foto Öykü” Kategorisi’ndeki üçüncülüğü ise Caner Başer kazandı.

“BEYKOZ HATIRASI AFİŞİNİ KULLANDIM”

Beykoz Güncel Haber’e konuşan Foto-Öykü Kategorisi’nin birincisi K. Deniz Kalaycı, fotoğrafları çekmenin uzun bir süre aldığını belirterek, “Beykoz Belediyesine sanata ve sanatçıya verdiği değerden dolayı Sayın Başkanı’mız Murat Aydın’a, aynı zamanda Türkiye Fotoğraf Vakfı Başkanı’na ve yardımcılarına, emeği geçen herkese yarışmayı düzenlediği için çok teşekkür ediyorum. Fotoğrafları çekmek uzun bir süreç aldı. Çünkü “Beykoz Hatırası” afişi kullandım. Bu afiş ile birlikte Beykoz’da üretilen ürünleri ve Beykoz’un insanlarını, yaşamını fotoğraflamaya çalıştım. Biraz nostalji olması açısından da siyah beyaz renk tercih ettim. Ortaya böyle güzel kareler çıktı. Beğenen, değer veren bütün jüri üyelerimize çok teşekkür ediyorum.” dedi.

“Serbest” Kategori’de birinci Sebahattin Özveren oldu.

Neşe Arı ise “Serbest” Kategori’de ikinciliği üstlendi.

“Serbest” Kategori’nin üçüncü ise Mehmet Aslan oldu.

“YARIŞMALARI GELENEKSEL HALE GETİREN MURAT AYDIN’A TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Beykoz Güncel Haber’e konuşan “Serbest” Kategori birincisi Sebahattin Özveren ise “Öncelikle organizasyonu yapan Belediye Başkanı’mız Murat Aydın’ın geçmişten de biliyoruz fotoğrafa çok büyük destekleri var. Bu yarışmaları geleneksel hale getirdiği için Beykoz Belediyesi’ne ve Murat Aydın Başkan’a çok çok teşekkürlerimi ediyorum.” dedi ve fotoğrafın hikâyesini şöyle anlattı:

“Beykoz, Poyrazköy’de çektiğim bir fotoğraf. Defalarca gitmiş olmama rağmen çok güzel bir enstantane yakalama şansımız oldu. Buradaki ters ışık dediğimiz, balıkçıların çalışmaları o siluetleri fotoğrafa başka bir tat verdi. Birazcık da şansımız yerindeydi, böyle güzel bir anı yakalamış olduk.” diye konuştu.

“Kurgu” Kategorisi’nde Serdar Aydın birinci oldu.

Kemal Türk ise “Kurgu” Kategorisi’nde ikinciliği üstlendi.

“Kurgu” Kategorisi’nin üçüncüsü ise Mehmet Ağca oldu.

USTALAR TARAFINDAN SEÇİLDİ 

Ödül kazanan fotoğraflar, aralarında ünlü Foto Muhabiri Coşkun Aral, İsmail Küçük, İzzet Keribar, Leyla Emektar, Merih Akoğul, Murat Gür, Mustafa Yılmaz, Nazan Tuna, Süleyman Gündüz ve Bekir Yeşiltaş gibi usta fotoğraf sanatçıların yer aldığı jüri tarafından seçildi.

TOPLAM 126 BİN TL DAĞITILDI

Beykoz Belediyesi tarafından “Foto Öykü Kategorisi”nde birinciye 10.000 TL, ikinciye 8.000 TL, üçüncüye 6.000 TL ödül verildi. Yarışmanın “Serbest Kategorisi”nde birinci 5.000 TL, ikinci 4.000 TL, üçüncü 3.000 TL aldı.

Kurgu kategorisinde birinci 5.000 TL, ikinci 4.000 TL, üçüncü 3.000 TL aldı. Özel ödüller, mansiyon ve sergilenmeye değer ödüllerle toplam 126 bin TL dağıtıldı.  

“FOTOĞRAF BENİM DE SEVDAMDIR”

Ödül törenin ardından konuşan Belediye Başkanı Murat Aydın, katılan ve katkı veren bütün fotoğraf sevdalılarını tebrik ederek “Bugünden yarına kalacak bu fotoğraflar, bundan bin yıl sonra Beykoz’un bugününü göstermiş ve yansıtmış olacak. Bir kare, ciltler dolusu kitaplarda anlatılabilecek şeyi anlatmış oluyor. Dolayısıyla geleceğe bir not düşmüş oluyoruz. Fotoğraf benim de aşkım, sevdamdır.” dedi.

“BEYKOZ İSTANBUL’UN GÖZBEBEĞİ OLACAK”

Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli ise “Beykoz’un fotoğrafçılar için zor bir yer olduğunu düşünüyorum. Çünkü her karesi, her yeri birbirinden güzel ve özel. Beykoz Boğaz’ın incisidir, ama ben bir hedef koyuyorum İstanbul’un gözbebeği olacak diye düşünüyorum. Çünkü hem tarihi geçmişiyle hem de yeşil dokusuyla İstanbul’un gözbebeği olacağından hiç şüphem yok. Bunu da fotoğraflar ile kanıtlanıyoruz. Bu fotoğraf tarihe bir parmak izidir.” diye konuştu.

FOTOĞRAF SEVERLERE İNCESAZ KONSERİ

Törenin ardından, İncesaz Grubu sahneye çıkarak fotoğraf severler için konser verdi.   

Beykoz’un en güzel kareleri ödüllendirildi!
Bizi Takip Edin