Beykoz’un en iyileri Türkiye’yi temsil edecek!

Beykoz’un adını dünyanın ve Avrupa’nın en prestijli bisiklet yarışlarında duyurmak üzere Türkiye’nin bu alandaki 4. takımı olarak kurulan Beykoz Belediyesi Continental Bisiklet Takımı ilk müsabakasına Afrika ülkesi Gabon’da çıkıyor.  

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye’nin en büyük spor ormanına kavuşan Beykoz’un adını bisiklet sporunda uluslararası arenaya taşıyacak önemli bir adım atıldı. Beykoz Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü (Beykoz GSK) bünyesinde, şampiyonların yer aldığı 10 sporcu ve 4 kişilik teknik ekiple Beykoz Belediyesi Continental Bisiklet Takımı kuruldu.

Beykoz’un en iyileri Türkiye’yi temsil edecek!

BEYKOZ FIRTINASI ESECEK

Merkezi Fransa’da bulunan Uluslararası Bisiklet Federasyonu (UCI)’ya bağlı olarak Kasım 2022’de kurulan ve güçlü bir transfer süreci geçiren Beykoz Belediyesi Continental Bisiklet Takımı, ilk sınavını Afrika ülkesi Gabon’da 23-29 Ocak tarihleri arasında yapılacak “Tropicale Amissa Bongo” Yarışı’nda verecek.

2 yıllık salgın molasından sonra bu yıl 15.si düzenlenen “Tropicale Amissa Bongo”da şampiyonluk mücadelesi verecek Beykoz Continental, 7 gün boyunca toplam 933 km’lik parkurda dünyanın farkı ülkelerinden takım ve sporculara karşı pedal çevirecek.

Gabon hükümetinin davetiyle Afrika’ya gidecek ekibinin tüm masrafları ise organizasyonu yürüten   “Tropicale Amissa Bongo” tarafından karşılanacak.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ın talimatıyla, bisiklet sporunu profesyonellerin katkısıyla yaygınlaştırmak üzere kurulan takımın başarılarıyla gençlere bisiklet sporunu sevdirmesi hedefleniyor.

Beykoz Belediyesi Continental Bisiklet Takımı

ŞAMPİYONLAR KADROSUNDA

Uluslararası yarışlarda deneyimli, eski milli sporcu Pelin Bayram’ın sportif direktörü ve antrenörü olduğu ekipte, Le Tour de France‎ ve Giro d’italya’da yarışan Darwin Atapuma, 2013 Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu Şampiyonu Natnael Berhane, 2022 Avrupa Bisiklet Pist Şampiyonu Sergey Rostovtsev, 2022 Türkiye Dağ Bisikleti Şampiyonu Zeki Kaygısız yer alıyor.

Türkiye 2.si Milli Bisikletçi Halil İbrahim Doğan, uzun yıllar İtalya deneyimi olan Yaroslav Parashchak, geçen yıl Sırbistan Continental’de forma giyen Ozan Yavuz, Beykoz Belediye Spor alt yapısından yetişen Timur Öztoprak ve Veysel Karani Kara da şampiyonluk için takımda pedal basacak.

Türkiye’nin bu alandaki 4. takımı olarak kurulan Beykoz Belediyesi Continental Bisiklet Takımı ilk müsabakasına Afrika ülkesi Gabon’da çıkıyor.

TÜRKİYE’DEKİ 4 TAKIMDAN BİRİ

Türkiye’nin 4 Continental takımından biri olan Beykoz Belediye Spor aynı zamanda İstanbul’da kurulan ilk continental bisiklet takımı olma özelliğini taşıyor. Kıtalararası yarış kategorisinde ülkede ayrıca Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Spor Toto ve Konya Büyükşehir Belediyesi’nin takımları bulunuyor.

Beykoz Belediyesi Continental Bisiklet Takımı

“ÜLKEMİZİ EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL EDECEĞİZ”

Afrika yarışına yoğun bir tempo ve şampiyonluk hedefiyle hazırlandıklarını söyleyen Antrenör Pelin Bayram, “Gabon’a 6 sporcumuz ve 4 teknik ekiple gideceğiz. Hem takımın kaynaşması hem de sezonu açmak için 7 günlük güzel bir yarış olacak. Alanya’da yoğun bir antrenman süreci geçirdik. Gabon’a gidiş için gerekli tüm masraflarımız ‘Tropicale Amissa Bongo’ tarafından karşılanıyor. Hedefimiz ülkemizi ve takımımızı en iyi şekilde temsil etmek. Yarışı kazanmak için elimizden geleni yapacağız. Beykoz Belediye Başkanımız Murat Aydın’a güveni ve desteği için çok teşekkür ediyoruz.” diyor.

Beykoz Belediyesi Continental Bisiklet Takımı

“HEDEFİMİZE PODYUMA ÇIKMAK”

Halil İbrahim Doğan (Milli Sporcu): “Afrika Yarışı, Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’na hazırlanan  ekibimize motivasyon sağlayacak. Beykoz halkı ve Belediye Başkanımız Murat Aydın bisiklet sporuna çok önem veriyor. Ben de buna katkı vereceğim için mutluyum. Afrika’da hedefimiz takım olarak podyuma çıkmak.”

“BÜYÜK HEDEFLERLE HAZIRLANDIK”

Natnael Berhane: “Benim için Beykoz Takımı’nda olmak çok güzel. Kariyerimde yeni bir sportif deneyim olacak. Beykoz’da mükemmel bisiklet rotaları var. Sezonu Gabon yarışıyla açıyoruz. Afrika Yarışı şampiyonuyum. Türkiye ilk kez bu yarışa davet aldı ve biz de takım olarak büyük hedeflerle oraya gidiyoruz.”

Beykoz’un en iyileri Türkiye’yi temsil edecek!

“ŞAMPİYONLUK İÇİN EN İYİSİNİ YAPACAĞIZ”

Jhon Darwin Atapuma Hurtado: “Kolombiyalıyım. Türkiye’yi çok seviyorum. Fransa ve İtalya Turları’nda koştum.  Kolombiya Şampiyonuyum. Beykoz’da olmak benim için önemli çünkü buradaki ilk deneyimim. Takımın ilk yarışı Gabon’da başlıyor. Şampiyonluk için en iyisini yapacağız.”

CUMHURBAŞKANLIĞI TÜRKİYE BİSİKLET TURU HEDEFTE

Beykoz Belediyespor Continental Takımı’nın 2023 yılı hedefleri arasında dünyada her yıl artan ilgiyle takip edilen, bu yıl 58.si düzenlenecek Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu şampiyonluğu da bulunuyor.

Ayrıca çiçeği burnunda ekip, 2023 senesinde dünyanın sayılı turları arasında gösterilen Tayvan, Tayland ve İran turlarında yer almayı amaçlıyor.

.

.

Beykoz’un en iyileri Türkiye’yi temsil edecek!
Bizi Takip Edin