Beykoz'un en özel öğrencilerden balık festivali

Beykoz'da “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” dolayısıyla düzenlenen “Balık Festivali” engelli öğrencilerin yeteneklerini sergilediği renkli gösterilere ev sahipliği yaptı.  

Beykoz Belediyesi'nin destekleriyle Anadolufeneri Ayetullah Keser Öze

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” dolayısıyla düzenlenen “Balık Festivali” engelli öğrencilerin yeteneklerini sergilediği renkli gösterilere ev sahipliği yaptı.  

Beykoz Belediyesi’nin destekleriyle Anadolufeneri Ayetullah Keser Özel Eğitim Uygulama Okulu’nda yapılan festivale, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcısı Tacettin Aksu, Belediye Başkan Danışmanları Salim Öztürk, Yakup Özbek, ilçedeki sivil toplum kuruluşu temsilcileri, engelli öğrenciler ve aileleri katıldı.  

Engelli öğrencilerin yeteneklerini sergilediği, aileler için sevinç kaynağı olan festivalde misafirlere balık ikramı yapıldı.

Başkan Çelikbilek: ‘Engelli evlatlarımız canlarımızdır’

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek konuşmasında: ‘Bugün çok özel bir gün. Birleşmiş Milletlerin 3 Aralık’ı Engelliler Günü kabul etmesi dolayısıyla bizde bugün tüm dünyayla aynı hassasiyeti paylaşıyoruz. Engelli vatandaşlarımız toplumun çok özel bir parçasıdır. Engelli evlatlarımız ise bizim canlarımızdır‘ dedi.

Kaymakam Katırcı: “Engellilere yönelik önyargıyı kırmalıyız”

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı da engelli bireylere yönelik bir ayırımcılığa değinerek: ‘İnsanları sağcı, solcu diye kategorize etmeyi seviyoruz. Maalesef aynı şeyi engelliler için de yapıyoruz. Herkesin bir eksiği vardır. Benim de eksiğim var senin de eksiğin var. Yürüyememek onun eksikliğidir. Engelli kardeşlerimize karşı önyargıyı kırmalıyız” şeklinde konuştu.  

Beykoz'un en özel öğrencilerden balık festivali
Bizi Takip Edin