Beykoz’un eski başkan adayı ebediyete uğurlandı

Kanser hastalığı nedeniyle vefat eden 2014 ve 2019 yerel seçimlerinde Beykoz Belediye Başkanlığı için AK Parti’den aday adayı olan Mustafa Tahmaz, son yolculuğuna uğurlandı.
  • 16.07.2022 00:00:00

Bir süredir tedavi gördüğü kanser hastalığı nedeniyle vefat eden 2014 ve 2019 yerel seçimlerinde Beykoz Belediye Başkanlığı için AK Parti’den aday adayı olan Mustafa Tahmaz, son yolculuğuna uğurlandı. 

galeri isbeykoz un eski baskan adayi ebediyete ugurlandi 2309

2014 ve 2019 yerel seçimlerinde Beykoz Belediye Başkanlığı için AK Parti’den aday adayı olan eski İBB Zabıta Daire Başkanı Mustafa Tahmaz, bir süredir tedavi gördüğü kanser hastalığı nedeniyle hayatını kaybetti.

Beykoz’un sevilen isimlerinden Mustafa Tahmaz için Paşabahçe Merkez Cami’de cenaze namazı kılındı.  

galeri isbeykoz un eski baskan adayi ebediyete ugurlandi 4695

Son yolculuğuna uğurlanan Tahmaz’ın cenaze namazına, AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç, CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir ile çeşitli sivil toplum kuruluş temsilcileri, muhtarlar, Tahmaz’ın yakınları, dostları ve sevenleri katıldı.

Cenazeye, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve ilçe belediye başkanları, birim müdürleri ve meclis üyeleri tarafından da çelenk gönderildi.

galeri isbeykoz un eski baskan adayi ebediyete ugurlandi 9094

Tahmaz’ın cenazesi, kılınan namazın ardından Hz. Yuşa Mezarlığı’na defnedildi.

MUSTAFA TAHMAZ KİMDİR?

1995 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nde zabıta memuru olarak göreve başlamış, komiser yardımcısı olarak çeşitli birimlerde görev almış. 1999’da Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda müfettiş olarak görev almış. 2004’ten itibaren Zabıta Müdürü olarak sürdürdüğü görevine, 2006 yılından itibaren Zabıta Daire Başkanı olarak devam etmiş, 2014 yılında Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı, 2016 yılında Teftiş Kurulu Başkanı olarak atanmış ve Kasım 2018’de bu görevinden istifa etmiştir. Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı iken Paris’te düzenlenen Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi 21. Taraflar Konferansı’na (COP21) İBB katılım sağlamıştır.

İlgili Haberler