Beykoz’un evde sağlık hizmetleri göz dolduruyor

Beykoz’da fizyoterapiden evde çocuk gelişim desteğine, hasta nakil ambulansından evde sağlık hizmetine ücretsiz verilen hizmetler ilçeye sağlık, hayata kolaylık getiriyor.  

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi’nin daha sağlıklı ve mutlu bir ilçe için hekim, hemşire ve uzman sağlık personellerinde oluşan kadrosuyla özenle ve ücretsiz verdiği sağlık hizmetlerine ihtiyaç sahibi, engelli ve yaşlı kişiler öncelikli olmak üzere tüm ilçe sakinleri randevu alarak ulaşabiliyor.

Beykoz Belediyesi Evde Fizik Tedavi Hizmeti

EVDE FİZYOTERAPİ DESTEĞİ

Doktorların fizyoterapi reçetesi verdiği serebral palsili, multiple skleroz, parkinsoni fiziksel engelli ve yatağa bağımlı ilçe sakinleri hastaneye transferlerine gerek kalmadan, evde destek tedavi görmenin kolaylığını yaşıyor.

Beykoz Belediyesi Evde Fizik Tedavi Hizmeti

Fizyoterapi uzmanları tarafından haftada bir kez, toplamda 12-16 seans yapılan ziyaretler neticesinde tedavinin seyrine göre hastaların yaşam kalitelerinde iyileşme gözlemleniyor.

Beykoz Belediyesi Evde Fizik Tedavi Desteği

Hizmet kapsamında uzmanlar tarafından hasta yakınlarına refakat sürecine yönelik eğitimler de veriliyor.

Evde Çocuk Gelişim Desteği

TÜRKİYE’DE İLK KEZ: EVDE ÇOCUK GELİŞİMİ

Türkiye’de ilk kez başlatılan hizmetle, 3-6 yaş grubundaki çocukların fiziksel, bilişsel (zihinsel), duyusal ve sosyal gelişimleri kurumda görevli çocuk gelişimi uzmanı tarafından, bilimsel ve eğlenceli seanslarla destekleniyor.

Beykoz Belediyesi Evde Çocuk Gelişim Desteği

Randevuyla eve giden çocuk gelişimi uzmanı 3 ay boyunca, her çocuğa özel hazırladığı, 7 ila 10 seansı kapsayan gelişim destek programını uyguluyor.

Beykoz Belediyesi Evde Çocuk Gelişim Desteği

Çocukların titizlikle takip edildiği hizmet kapsamında gelişim riski taşıdığı tespit edilen çocuklar ilgili kurumlara yönlendiriliyor.

Beykoz Belediyesi Hasta Nakil Hizmeti

ÜCRETSİZ AMBULANS HİZMETİ

Hasta Nakil Ambulans hizmetiyle ihtiyaç sahibi, yaşlı ve engelli ilçe sakinlerinin evlerinden hastaneye, hastaneden evlerine nakilleri sağlanıyor.

Beykoz Belediyesi bünyesindeki 3 adet tam donanımlı mavi şeritli hasta nakil ambulansı (acil durumlar dışında) sağlık durumları düzenli seyreden ilçe sakinlerine hizmet veriyor.

Tedavileri için sürekli hastaneye gidip gelmesi gereken (kanser, diyabet ve hiperbarik oksijen tedavisi gören) ihtiyaç sahibi hastalara da düzenli olarak binek araç hizmeti sağlanıyor.

Beykoz Belediyesi Evde Sağlık Hizmet

EVDE SAĞLIK HİZMETİ

Evde Sağlık Hizmeti ise özellikle yatağa bağımlı hastaların tedavilerinde büyük destek oluyor.

Sağlık İşleri Müdürlüğü bünyesinde görevli hemşireler, yatağa bağımlı ilçe sakinlerini düzenli olarak ziyaret ederek doktor reçeteleri doğrultusunda pansuman, serum ve sonda gibi tıbbı uygulamaları yapıyor.

Sağlık hizmetlerine erişimde kolaylık sağlayan bu hizmet, hastalar kadar hasta yakınlarından da takdir görüyor.

Beykoz Belediyesi

MEDİKAL MALZEME DESTEĞİ

İlçede yaşayan yatağa bağımlı veya engelli vatandaşların talepleri üzerine uygun görülen ilçe sakinlerine hasta yatağı ve tekerlekli sandalye desteği de sağlanıyor.

Bilgi ve Müracaat:

Beykoz Belediyesi Çözüm Merkezi

444 66 61

.

.

Beykoz’un evde sağlık hizmetleri göz dolduruyor
Bizi Takip Edin