Beykoz’un fedakar muhtarları

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi “ Muhtarlar Demokrasinin Temel Taşıdır “ ifadesine dayanarak “Muhtarlar Günü’nü” en kalbi duygularımla kutluyorum.

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bilindiği üzere 1829 yılından bu tarafa köy ve mahallelerde yaşayan vatandaşlarımızın devlet kurumlarıyla olan ilişkilerinde aracı bir rol oynayan, yaptıkları fedakârca çalışmalarla takdiri hak eden kıymetli muhtarlarımızın, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi “ Muhtarlar Demokrasinin Temel Taşıdır “ ifadesine dayanarak “Muhtarlar Günü’nü” en kalbi duygularımla kutluyorum.

Muhtarlarımız, yerel demokrasimizin mihenk taşlarından olup, en doğru hizmeti vatandaşa sunmamızda vazgeçilmez bir değerdir.

Vatandaşımız devletimize ihtiyaç duyduğunda çalacakları ilk kapı muhtarlıklarımız olmaktadır.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın tensipleriyle 2015 yılından itibaren her yıl 19 Ekim gününü “Muhtarlar Günü” olarak kutluyoruz

Beykoz’da bilindiği üzere 45 mahalle var. Beykoz’daki 45 muhtar arkadaşım özel yaşamlarından fedakarlık yaparak mahallelerindeki bütün sorunları yetkililere bildirip mahallesinin sorunlarının giderilmesini talep etmekteler.

Bazı sorunlar çözülüyor bazı sorunlar yıllardır çözülmüyor?

Vatandaşlarımız ise çözülmeyen her türlü sorunu muhtarlarımıza mal ediyor.

Aslında her muhtar sorun çözüldüğü sürece üzerindeki baskı ve stresten kurtulur, daha rahat eder.  

Maalesef Beykoz’un her mahallesinde ayrı ayrı sorunlar var. Beykoz’daki sorunların çözülmesi için biran önce tapusu olmayanlara tapu, sonra imar çalışmasının yapılıp biran önce Beykozlunun hak ettiği şekilde yaşamalarına yardımcı olmaktır.

Muhtarlarımıza, milletimize, selam ve sevgilerimi sunuyorum.

Beykoz’un fedakar muhtarları
Bizi Takip Edin