Beykoz’un gençleri Sur Şehidi Selçuk Paker’i dualarla andı

Ensar Vakfı Beykoz Şubesi tarafından liseli öğrencilere yönelik seri programlar şeklinde düzenlenen “Şehidimin Ardından” isimli programın ilki gerçekleştirildi. Şehidin annesi Sevgi Daşdemir’in de katılımıyla Sur Şehidi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ensar Vakfı Beykoz Şubesi tarafından liseli öğrencilere yönelik seri programlar şeklinde düzenlenen “Şehidimin Ardından” isimli programın ilki gerçekleştirildi. Şehidin annesi Sevgi Daşdemir’in de katılımıyla Sur Şehidi Selçuk Paker anıldı.

Ensar Vakfı Beykoz Şubesi, Albayrak Medya Grubu’nun hazırlamış olduğu “Tabuta Sığmayanlar” belgesel serisinin ilkini gerçekleştirdi.  

Liseli gençleri bir araya getiren program kapsamında şehidin annesi Sevgi Daşdemir’in de katılımıyla Sur Şehidi Selçuk Paker anıldı.

Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa, Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Sağlam, Ensaf Vakfı Beykoz Şube Başkanı Bilal Habeş Açılan, Ensar Vakfı Genel Müdürü Hüseyin Kader, şehidin annesi Sevgi Daşdemir ve farklı liselerin öğrencileri katıldı.

2022 MAYIS’A KADAR DEVAM EDECEK

İstiklal Marşı’nın okunması ve Kur’an-ı Kerim’in tilavetinin ardından programda açılış konuşmasını yapan Ensar Vakfı Beykoz Şube Başkanı Bilal Habeş Açılan “Şehidimin Ardından” isimli proje kapsamında anma programlarının 2022 yılının mayıs ayına kadar devam edeceğini, 9 lisenin katılımıyla programların inşa edileceğini söyledi.

“RABBİM ORADA ŞEHADETİ NASİP ETTİ”

Şehidin annesi Sevgi Daşdemir, oğlunun liseyi Ümraniye’de okuduğunu belirterek, “Daha sonra polislik sınavlarına girdi, 3 puanla terörle mücadeleyi kaçırdı, normal polisliği kazandı fakat onun istediği askeriyeydi. Askere gitti, orada şansını denemek istedi, çok şükür uzmanlık sınavını kazandı. Daha sonra özel kuvvetlere geçiş yaptı. Sürekli operasyonlardaydı, en son Diyarbakır’a gitti. Rabbim orada şehadeti nasip etti. Selçuk çok imanlı ortaokul yıllarından itibaren abdestinde namazında Allah yolunda bir abinizdi.” diye konuştu.

“5 YAŞINDA HİÇ GÖRMEDİĞİ BİR KIZIMIZ VAR”

Konuşurken zaman zaman duygulanan Daşdemir, “11 aylık evliydi, şimdi 5 yaşında hiç görmediği bir kızımız var. İnşallah o da babası gibi imanlı vatanına bağlı bir evlat olur. Eşiyle çabaları da imanlı ve temiz evlatlar yetiştirmekti. İnşallah sizlerden de beklentimiz, ilerde anne baba olup vatanına bağlı hayırlı evlatlar yetiştirmeniz.” dedi.

“HUZUR İÇİNDE YAŞABİLİYORSAK BUNU ŞEHİT VE GAZİLERİMİZE BORÇLUYUZ”

Programda konuşan Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçek de şehitler ve gazilerin ülkenin en büyük değerleri olduğunu belirterek, “Biz bugün eğer bu konferans salonunda rahatça konuşabiliyorsak, huzur içinde ülkemizde yaşayabiliyorsak bunu şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz. Biliyorsunuz Japonya’da iki tane atom bombası atıldı ve binlerce insan maalesef hayatını kaybetti. Japonlar Çanakkale’ye geldiğinde şunu demişler: ‘Keşke bizimde gençlerimizi götürebileceğimiz kültürel şok yaşatabileceğimiz Çanakkale gibi bir değerimiz olsaydı.’ Biz aslında kendi değerlerimiz bilmiyoruz. Biz eğer kendi değerlerimize sahip çıkarsak, aslında bizi yıkacak hiçbir güç yok. Dolayısıyla şehitlerimizi gazilerimizi ne kadar çok anarsak vazifemizi o kadar yerine getirebileceğimizi düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Kaymakam Esengül Korkmaz Çiçekli, Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Sağlam ve Ensar Vakfı Genel Müdürü Hüseyin Kader, şehit annesi Sevgi Daşdemir’e çiçek, Türk bayrağı ve Kur’an-ı Kerim takdim etti.

Programda yapılan çekilişin ardından da bazı öğrencilere kitap verildi.

Beykoz’un gençleri Sur Şehidi Selçuk Paker’i dualarla andı
Bizi Takip Edin