Beykoz’un gizemli köşkü böyle görüntülendi!

Beykoz’da ormanlık alanda, “Kabuslar evi” olarak bilinen ve birçok sinema filmine ev sahipliği yapan 2 katlı ahşap gizemli köşk havadan görüntülendi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz'da ormanlık alanda, “Kabuslar evi” olarak bilinen ve birçok sinema filmine ev sahipliği yapan 2 katlı ahşap gizemli köşk havadan görüntülendi. 

Romanlarda ve filmlerde insanların karşısına çıkan gizemli evlerle gerçek hayatta da karşılaşılabiliniyor. Beykoz’da Kabuslar evi olarak tanınan 2 katlı ahşap köşk de bunlardan bir tanesi. Beykoz’da Akbaba Mahallesi Orman mevkii Tınaz yolunda ilginç mimarisi ile dikkat çeken 2 katlı ahşap köşk halk arasında kabuslar evi, perili köşk olarak anılıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=fdJGGmAy8VI***

Gizemli köşk Mehmet Şinasi Bilgin isimli iş adam tarafından 1980’li yıllarda 130 dönüm ormanlık arazinin içerisine, yaptırılıyor. 2 katlı ahşap köşk o dönemin mimari izlerini taşıyarak hala o günkü ihtişamını koruyor. Müştemilat bölümü de bulunan köşkün bahçesinde 2 adet havuz da yer alıyor. 1990 yıllarında Mehmet Şinasi Bilgin’in hayatını kaybetmesi sonucu köşk çocuklarına miras olarak kalıyor.

Ailecek hafta sonları buluşma noktası olan köşk 2000’li yılların başında ekonomik nedenlerden dolayı geniş arsasıyla birlikte satılıyor. Yeni sahibinin yurt dışında olduğu belirtilen köşk yılların ihmalkar ve ilgisizliğiyle, macera severler tarafından talan edilerek zarar görmüş durumda. İlginç mimarisi ve ormanlık alandaki konumuyla köşk, sayısız sinema filmine ve klip çekimine ev sahipliği yapmış. Ayrıca ahşap köşkte 2 yıl önce henüz bilinmeyen bir nedenle yangın da çıkmış, yangın nedeniyle köşkte maddi hasar meydana gelmiş.

Öte yandan ahşap köşkte çekilen korku filmleri nedeniyle, halk arasında köşk, korku evi, perili köşk olarak anılıyor. Beykoz’da ormanların arasında ilginç mimarisiyle dikkat çeken gizemli köşk havadan böyle görüntülendi.

Beykoz’un gizemli köşkü böyle görüntülendi!
Bizi Takip Edin