Beykoz’un her köşesine yardım eli uzandı

Beykoz’da ramazan ayı boyunca ihtiyaç sahibi aileler unutulmadı. Devletin tüm kurumları halkın ihtiyaçları için seferber olurken, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Beykoz Kaymakamlığı, Beykoz Belediyesi ve AK Parti T

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da ramazan ayı boyunca ihtiyaç sahibi aileler unutulmadı. Devletin tüm kurumları halkın ihtiyaçları için seferber olurken, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Beykoz Kaymakamlığı, Beykoz Belediyesi ve AK Parti Teşkilatı da giysi, erzak ve iftarlık yardımıyla ailelerin yanında oldu. 

Pandeminin başladığı günlerden beri esnafa ve çalışanlara yönelik maddi desteğini sürdüren Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Ramazan ayında da sosyal yardıma muhtaç ailelere 1100 lira yardımda bulundu. Beykoz’da yüzlerce aile bu imkândan yararlandı. Ayrıca, esnaf ve işyeri sahipleri de kira ve çalışan maaşlarında devlet desteği aldı.

BEYKOZ BELEDİYESİNDEN TAM DESTEK 

Beykoz Belediyesi ihtiyaç sahibi ailelerin yanı sıra, sokağa çıkma kısıtlaması boyunca hizmetlerine devam eden polis, sağlık görevlisi, taksici ve karantina altındaki vatandaşlara sıcak yemek servisi yaptı. Beykoz’da yardıma muhtaç kimselere alışveriş kartı dağıtılırken, yetim ve öksüz çocuklar giydirildi.

EVDE BAKIM HİZMETİ VE YENİ DOĞAN YARDIMI 

Beykoz Kaymakamlığı tarafından, pandemi öncesinden beri devam eden sosyal yardım ve hizmet desteği çalışmaları kapsamında, 1280 ailenin evde bakım hizmetlerinden kesintisiz yararlanması sağlanırken, 2026 aileye yeni doğan bebek doğum yardımı, 281 engelli ailesine evde bakım yardımı, 481 aileye ise sosyal ve ekonomik destek verildi.  

ÇİFTÇİDEN BEYKOZ HALKINA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından satın alınan patates ve soğanlar ailelere dağıtıldı. Beykoz Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı personellerinin kontrolü ile Beykoz’daki ihtiyaç sahibi 2 bin 618 haneye 10 kilo kuru soğan ve 20 kilo patates bedelsiz teslim edildi.

100 BİN PİDE BİNLERCE PORSİYON YEMEK 

Beykoz’un 45 mahallesinde bütün evlere, tam buğday ekşi maya zeytinyağı ve doğal undan yapılan 100 bin adet Beykoz pidesi dağıtımı yapıldı. Ramazan öncesi her akşam taksicilere çorba ikramı yapılırken, Ramazan ayında Beykoz’da bulunan 17 taksi durağında 247 taksiciye her akşam iftar yemeği götürüldü. İftara yakın saatte sıcak olarak verilen iftar yemeğinden ramazan ayı boyunca 5274 porsiyon teslim edildi.

İŞSİZ KALANLARA ALIŞVERİŞ KARTI 

Ramazan öncesi her akşam karakolda ve nöbet yerlerinde emniyet güçlerine çorba ikramı yapılırken, Ramazan boyunca Emniyet görevlilerine toplam 3450 kişilik iftar yemeği verildi. Beykoz genelinde covid-19 sebebiyle işsiz kalan hizmet sektörü çalışanları, spor kulüpleri, sivil toplum kuruluşu üyeleri, berberler vb. Hizmet gruplarına 3275 adet alışveriş kartı dağıtıldı.

YETİM VE İHTİYAÇ SAHİPLERİNE DESTEK 

Beykoz'da bulunan il yöre dernekleri ile birlikte ramazan ayı boyunca her gün bir yöre derneğinin yöresel yemeği ile iftardan sahura kadar hasta yakınları ve hastane çalışanlarına 14 bin 200 porsiyon sıcak çorba ve yöresel ürünler dağıtıldı.

Yetim öksüz ihtiyaç sahibi 1000 çocuk giydirilirken, Beykoz'da covid-19 nedeniyle hasta ve karantinada olan ailelere 983 adet gıda, hijyen ve meyve paketi verildi. Ayrıca Beykoz’da covid-19 nedeniyle hasta ve karantinada olan ailelere 31bin 400 tabldot sıcak yemek dağıtımı yapıldı.

AK PARTİ İHTİYAÇ SAHİBİNİN YANINDA

Beykoz AK Parti İlçe Teşkilatı da hemşerilerinin ihtiyaçları için kolları sıvadı. Evlerinde sıcak yemek imkânı bulamayan 200 aileye Ramazan ayı boyunca iftar yemeği verilirken, 2 bin 630 erzak paketi dağıtıldı. 250 yetim bayramlık kıyafetiyle giydirilerek sevindirildi. 600 aileye ise gıda kartı desteği sağlandı. Sıkıntı günler yaşayan Beykoz esnafına 200 bin liralık katkı sağlandı. 130 ailenin evine genç odası yaptırıldı. 300 bin lira fitre ve zekât dağıtıldı.

Beykoz’un her köşesine yardım eli uzandı
Bizi Takip Edin