Beykoz’un İETT otobüs çilesi bitmiyor

Beykoz Güncel Haber’in WhatsApp ihbar hattına gelen bilgiye göre, Kavacık-Görele Mahallesi arasında çalışan İETT otobüsünün güzergâhının haber verilmeden değiştirildiği iddia edildi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Güncel Haber’in WhatsApp ihbar hattına gelen bilgiye göre, Kavacık-Görele Mahallesi arasında çalışan İETT otobüs güzergâhının haber verilmeden değiştirildiği iddia edildi.

M.E isimli vatandaş, Kavacık-Görele Mahallesi arasında hizmet veren İETT otobüsünün yetkililer tarafından herhangi bir haber verilmeden güzergâhının değiştiğini belirterek, Beykoz Güncel Haber’in 0533 767 59 59 numaralı ihbar hattına bu konuda şikâyetlerini bildirdi.

Yaklaşık 15 yıldır toplu taşımanın olduğu Görele Mahallesi’nde, 135A hatlı otobüs hattı, bu mahallenin üç otobüs durağından yolcu alıyordu.

HABER VERMEDEN HATTI DEĞİŞTİRDİLER 

Görele Mahalle sakini M.E, 20 Ağustos günü itibariyle yetkililerden hiçbir duyuru ve açıklama yapılmadan hat güzergâhının değiştiğini, Görele Mahallesi’ne uğramadığını ifade etti.

GÖRELE MAHALLESİ İÇİN CİDDİ BİR PROBLEM

135A hatlı otobüs seferinin yaklaşık bir haftadır mahalleye uğramadığını belirten M.E, bu durumdan mahalle sakinlerinin mağdur olduğu söyledi.

Yıllardır işe gitmek için bu hattı kullandığını belirten M.E, okulların açılacak olması ve kış aylarının da gelmesiyle birlikte sorunun mahalleli açısından ciddi bir problem haline dönüşeceğini kaydetti.

M.E'nin ihbar hattımıza gönderdiği mesajda şu ifadelere yer verildi;

“Görele mahallesinde yaşıyorum. Mahallenin ciddi bir sorunu var. Yaklaşık 15 yıldır mahallemizde toplu taşıma otobüsü vardı. 135A Kavacık ile Görele Mahallesi arası çalışan otobüs, Görele Mahalle merkezine girip buradaki üç otobüs durağından yolcu alıyordu. 135A kodlu otobüs, 20 ağustos cuma gününden beri sessiz sedasız bir şekilde, hiç bir duyuru ve açıklama yapılmadan mahalleye gelmiyor. Otobüs artık Acarkent E kapısından kalkıyor ve direkt Zerzevat Köyü’ne gidiyor. Ben 10 yıldır her sabah işe gitmek için bindiğim otobüse cuma gününden binemiyorum. Her sabah saat 06.10 kalkan 135A binip işe gidiyordum. Şimdi işe gitmek için evden çıkıp bir kilometre mesafe olan toplu taşıma kullanmak zorunda kalıyorum. Kış ayları yaklaştı, yağmur var kar var. Yakında okullarda açılacak öğrenciler için ciddi bir sorun olacak. Otobüsün gelmesi için mahalle olarak 153’ü arayarak başvuruda bulunduk. Görele Mahalle Muhtarı Halil İbrahim Kepoğlu’da İETT’ye dilekçe yazdı.”

MAHALLE MUHTARI KEPOĞLU: “GERİ DÖNÜŞ YAPILMIYOR”

Beykoz Güncel Haber’e konuşan Görele Mahalle Muhtarı Halil İbrahim Kepoğlu, 135A hatlı otobüs seferi için gerekli mercilere ulaştığını, fakat kendisine geri dönüş yapılmadığını vurguladı.  

Muhtar Kepoğlu,”8-9 senedir kullandığımız 135A otobüsünü Görele Mahallesi’nden almışlar. Bunun öncesinde hattı Zerzevat Mahallesine kadar uzatmışlardı oradan dönüp geliyordu. Şimdi mahallenin merkezine girmiyor otobüs. Görele Mahallesinde 3-4 durak pas geçiliyor; Mehmet Uçar Sokağı, okulun yanındaki ve Şenevler Durağına uğramıyor.” dedi.

Okulların açılmasıyla öğretmen ve öğrencilerin buraya ulaşım sağlamak zorunda olduklarını söyleyen Halil İbrahim Kepoğlu, “Büyükşehirdeki otobüs amirlerini aradım, muhtarlıklar müdürlüğüne bildirdim. Bir hafta 10 gündür böyle, halledeceğiz dediler ama hala bir şey yok.” ifadelerini kullandı.

“GÖRELE’DE ÇOK BÜYÜK MAĞDURİYET VAR”

Yetkililerin bu duruma bir çözüm bulmasını rica eden Muhtar Halil İbrahim Kepoğlu, “Görele Mahallesi'nde çok büyük mağduriyet var, vatandaşlar ayaklanıyor neredeyse. Bir haftadır uğraşıyorum, temas kurmaya çalışıyorum. Hareket amirlerini arıyorum, bana sen Muhtarlıklar Müdürlüğüne yaz diyorlar. Bu kadar gevşeklik görmedim. 8-10 senedir kullandığımız otobüsü bir anda nasıl alıyorlar. Eğer otobüs yetişemiyorsa, Zerzevat Mahallesi güzergâha sonradan eklendi, orayı iptal etsinler ya da başka otobüs yönlendirsinler.” dedi.

Beykoz’un İETT otobüs çilesi bitmiyor
Bizi Takip Edin