Beykoz’un ilk projesi için kuralar çekildi!

Beykoz’da ilk olacak ve Tokatköy’de yürütülen “Tokatköy Kentsel Dönüşüm Projesi”nde hak sahiplerinin projeden alacakları daireleri belirlemek için noter huzurunda kura çekimi yapıldı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da ilk olacak ve Tokatköy’de yürütülen “Tokatköy Kentsel Dönüşüm Projesi”nde hak sahiplerinin projeden alacakları daireleri belirlemek için noter huzurunda kura çekimi yapıldı. 

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından hayata geçirilen Tokatköy Kentsel Dönüşüm Projesi’nde inşaatın başlamasına çok kısa bir süre kaldı. İlçede ilk olacak kentsel dönüşüm projesinde hak sahiplerinin alacakları dairleri belirlemek için noter huzurunda kura çekimi gerçekleştirildi.

HAK SAHİPLERİ EVLERİNE VE TAPULARINA KAVUŞACAK

Kura çekiminden sonra ise proje alanındaki tahliye işlemleri tamamlanacak. Ardından en kısa sürede inşaat çalışmaları başlayıp bitirilecek. 

Tokatköy’de yapılan bu kentsel dönüşüm ile hak sahipleri depreme karşı güvenli, modern evlerine kavuşacak.

“BEYKOZ’UMUZA HAYIRLI OLSUN”

Belediye Başkanı Murat Aydın, “23 yıl önce Marmara Depremi’nde kaybettiğimiz tüm vatandaşlarımızı rahmetle anıyorum. 17 Ağustos 1999’da milletçe yaşadığımız acı dün gibi taze!  Deprem doğal bir gerçek ama bir daha böyle acılar yaşamamak için hep birlikte yapabileceklerimiz de var.  Türkiye’nin dört bir yanında olduğu gibi o çözümlerden birini de T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile birlikte Tokatköy’de hayata geçiriyoruz.  Hemşehrilerimizin uzun zaman önce kendi çabalarıyla inşa ettiği evler maalesef depreme karşı güvenli değil.  Bu yüzden dönüştürülmeleri gerekiyor. Hak sahibi komşularımızla yaptığımız istişareler sonucu geliştirdiğimiz proje sonunda;

Hemşehrilerimiz, 20 yıllık ödeme vadesi ile güven içinde yaşayacakları modern evlerine ve tapularına kavuşacaklar.  Bugün gerçekleştirdiğimiz kura çekimi sonrası hızlıca inşaata başlayıp en kısa sürede bitireceğiz.  Arzumuz, hemşehrilerimizin güven içinde yaşaması. Bu süreçte bize güvenip destek veren hemşehrilerimize teşekkür ediyor,  Sürecin başından beri ekibiyle çalışmaları bizzat yöneten Bakanımız Sn. Murat Kurum’a,  Bize büyük destek veren Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı sunuyorum. Beykoz’umuza hayırlı olsun.” dedi.

HAK SAHİPLERİ İNŞAATIN BAŞLAMASINI BEKLİYOR

Tokatköy Kentsel Dönüşüm Projesi, mülkiyeti kamuya ait olan ve uzun süredir üzerinde ikamet eden bölge halkının depreme dayanıklı binalarda oturmalarını sağlamak amacıyla başlatıldı.

82.792 m²’lik alanda başlayan ve 662 bağımsız birimin bulunduğu yeni projeye 572 bağımsız birim muvafakat verdi. 6 ay önce hak sahipleri tarafından başlatılan tahliye işlemlerinde bugüne kadar 412 bağımsız birim boşaltıldı. Dairelerini boşaltan tüm hak sahipleri kira yardımı almaya başladı. Evlerini boşaltarak inşaatların başlamasını bekleyen hak sahipleri, proje bitiminde depreme karşı yenilenen daireleriyle birlikte tapularını da alacak.

Beykoz’un ilk projesi için kuralar çekildi!
Bizi Takip Edin