Beykoz’un İYİ’leri sus pus!

İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’ın Bingöl’de şehit ağabeyine küfür etmesi Türkiye’nin gündemine oturdu. İYİ Parti Grup Başkanvekilliği görevinden istifa eden Türkkan’a tepkiler çığ gibi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’ın Bingöl’de şehit ağabeyine küfür etmesi Türkiye’nin gündemine oturdu. İYİ Parti Grup Başkanvekilliği görevinden istifa eden Türkkan’a tepkiler çığ gibi büyürken, İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanlığı sessizliğini sürdürüyor. 

https://www.youtube.com/watch?v=PYrTUTbFLGs***

Bingöl’de tartıştığı şehit yakınına küfür eden Lütfü Türkkan, İYİ Parti lideri Meral Akşener’in talebiyle İYİ Parti Grup Başkanvekilliği görevinden istifa etti. Türkkan, partisinin TBMM Grup Başkanlığı’na gönderdiği yazıda, “Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in talebi üzerine İYİ Parti Grup Başkanvekilliği görevimden istifa ediyorum” dedi.

TÜRKKAN ÖNCE İNKÂR SONRA İTİRAF ETTİ

İYİ Parti’li Türkkan Twitter’dan yaptığı paylaşımda, “Provokasyon için gönderdiğiniz adamların oyunu bitmedi bir türlü. Bu kez de Akşener’e sosyal medyada küfür ettiği için ceza alan bir provokatöre bırakın herhangi bir kötü ifadeyi, aksine kendisine sarılarak birlikte yürüdüğüm halde bu kez “ağır küfür etti” diye yayınlamışsınız.” ifadelerini kullanarak küfür ettiğini inkâr etmişti.

Türkkan daha sonra ise Twitter hesabından, ‘Milletimize arzımdır’ başlığı ile bir video paylaşımı yaptı. 

Türkkan videoda ise küfür ettiğini kabul etti, ancak özrü şehit ağabeyinden değil Genel Başkanı Meral Akşener’den diledi.

İYİ PARTİ ÜYELERİNİ UYARDI 

Olay ile ilgili tüm Türkiye’den tepkiler yağarken, edinilen bilgilere göre İYİ Parti üyelerine konu ile ilgili tartışmalara girmemeleri için toplu uyarı mesajı yolladı.

AKİF TAŞDEMİR TELEFONLARA ÇIKMIYOR

Sessizliğini koruyan ve konu ile ilgili hiçbir açıklama yapmayan İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir’in de telefonuna ulaşılamadı.

HANEFİ DİLMAÇ TEPKİ GÖSTERDİ

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç ise konuyla ilgili şu şekilde açıklama yaptı:

“Yazıklar olsun.. “Benim kardeşimin vücudu parçalandı, günlerce ayaklarını aradık” diye feryat eden şehit yakınının bacısına küfür eden sözde İP Milletvekili Lütfü Türkkan hakkında derhal gereği yapılmalıdır.”

Beykoz’un İYİ’leri sus pus!
Bizi Takip Edin