Beykoz’un kadın girişimcileri hayallerini gerçekleştirdi

Rümeysa Özdemir (21) ve Derya Özdemir Kırık (34) hayallerinin peşinden koşarak kendi güzellik/kozmetik markalarını kurdular. İki genç kadın, Özdemir Şirketler Grubu çatısı altında kurulan “By Derm Beauty” markasının ilk

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rümeysa Özdemir (21) ve Derya Özdemir Kırık (34) hayallerinin peşinden koşarak kendi güzellik/kozmetik markalarını kurdular. İki genç kadın, Özdemir Şirketler Grubu çatısı altında kurulan “By Derm Beauty” markasının ilk serisinin tanıtımını gerçekleştirdi. 

Üniversite öğrencisi Rümeysa Özdemir (21) ve ev hanımı Derya Özdemir Kırık (34), hala-yeğen olarak hayal ettikleri kozmetik markasını kurdu.

Kadın girişimciler tarafından Özdemir Şirketler Grubu çatısı altında kurulan “By Derm Beauty” markasının ilk ürünü olan ‘Bakuchiol Cilt Bakım’ serisinin lansmanı yapıldı.

Tanıtım lansmanının açılışı Özdemir Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Özdemir tarafından yapıldı. Özdemir, bütün misafirlere davete katıldıkları için teşekkürlerini sundu.

MARKANIN DOĞUŞU

“By Derm Beauty” markasının kurucu ortağı Derya Özdemir Kırık, markanın hikâyesinden ve doğuşundan bahsetti.

İlk olarak bir sosyal medya hesaplarından cilt-bakım rutinlerini paylaşan hala-yeğen, “neden kendi markamızın ürünlerini paylaşmayalım” diyerek bu yola çıktıklarını belirtti.

Genç kadınların baş harflerini taşıyan markalarının her detayını heyecan, mutluluk, tutku ve aşkla yaptıklarını söyleyen Kırık, “Ailemizin bize sunduğu maddi ve manevi desteklerle ve aile üyelerimizdeki kadın girişimciler ile birlikte Özdemir Şirketler Grubu çatısı altında “By Derm Beauty” markamızı kurduk. Bugün burada markamızın ilk serisi olan ‘Bakuchiol Cilt Bakım’ serimizin lansmanını gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz. Yanımızda olan herkese çok teşekkür ederiz.” dedi.

“YENİ ÜRÜNLER İLE GAMIMIZI BÜYÜTECEĞİZ”

Cilt temizleme, yenileme, bakım ve yoğun bakım kategorilerinde ürünlerine sahip olduklarını belirten Derya Özdemir Kırık, ”İlk olarak yüz bakımla başladık. Zamanla yeni ürünler ekleyerek ürün gamımızı büyüteceğiz. İyi sonuçlar veren, etkili ürünleri karşılanabilir fiyatlarda ve premium ambalajlarda sunuyoruz. Yenilikçi, teknolojik ve doğal kaynaklı aktif maddeler içeren formüllere sahibiz. Bu doğrultuda ürün arayışında olan, mucizevi bakuchiol’ü bakım rutinine dâhil etmek isteyen kullanıcıları markamızla buluşturmak istiyoruz.” diye söyledi.

ÜRÜN GRUPLARI VE İÇERİKLERİ

By Derm Beauty’nin diğer kurucu ortağı Rümeysa Özdemir ise davetlilere ürünlerin içeriklerinden bahsetti.

Ürünlerin ortak aktifini Bakuchiol olarak belirlediklerini ifade eden Rümeysa Özdemir, “Bakuchiol, bir A vitamini türevi olan Retinol’ün doğal alternatifidir. Retinol ciltte mükemmel sonuçlar verirken, cildi tahriş etme, gece kullanılabilme ve hamilelerde kullanılamama gibi problemlere sahiptir. Bakuchiol, Retinol ile aynı sonuçları verir ve aynı zamanda yumuşaktır. Tahriş etmez, kullanım kısıtları bulunmaz. Kolajen üretimini destekler, elastikiyeti artırır, pürüzsüzlük ve ışıltı kazandırır. Kısacası cildi gençleştirir.” sözleri ile ürün içerikleri hakkında bilgiler verdi.

““By Derm Beauty” ürün grubunda ise temizleme, bakıma hazırlık, cilt bakımı, göz çevresi bakımı ürünlerinin bulunduğu söylenerek kullanıcının en az sayıda ve efektif ürünle cilt bakım rutinini en pratik şekilde gerçekleştirmesini hedeflediklerini vurgulandı.

Canlandırıcı serum içeriklerinden bahseden Özdemir, “Serumumuz mucizevi bakuchiol ile birlikte skualen, B3 vitamini, C vitamini, kolajen, 5 farklı hyalüronik asit ve peptitler içeriyor. Cildi nemlendirme, kırışıklıkları onarma, yeni kırışıklıkların oluşmasını önleme, aydınlık bir görünüm ve canlılık kazandırma etkilerine sahip.” dedi.

Özdemir, nemlendirici ve koruyucu bakım kremlerinin rutin halde kullanılması konusunda ise şu tavsiyelerde bulundu;

“Nem cilt için hayati bir öneme sahip. O nedenle bakım rutininin olmazsa olmazıdır. Nemlendirici kremimiz aslında çok fonksiyonlu bir krem. Nemlendirmenin yanında cildi pürüzsüzleştirme, yaşlanma belirtilerine karşı koruma ve vitaminlerle besleme özelliklerine sahip.”

Maske uygulamaları sıklıkları hakkında bilgi veren Özdemir, “Maske cilt tipine göre haftada 1-3 kez kullanılabilir. Yağlı ve karma ciltler 3, kuru ciltler 1, normal ciltler 2 kez tekrarlayabilir. Gözenekleri arındırıyor ve anında aydınlık bir görünüm kazandırıyor. Düzenli kullanımda renk tonunu düzenleme, akne izlerini giderme etkisine sahip. Aynı zamanda ciltte yağ ve nem dengesini koruyor.” diye konuştu.

Özdemir, pandemi ile birlikte çevrimiçi satışların çok geliştiğini söyledi ve şöyle devam etti;

“Türkiye kozmetik pazarı hızla büyüyen ve çok dinamik bir pazar. Özellikle pandemiyle birlikte çevrimiçi satışların da çok geliştiğini görüyoruz. Tüketici alışkanlıkları değişti. Kendi ciltlerine uygun etkili ve yenilikçi ürünleri deneme konusunda çok hevesliler. Biz de popülerliği dünyada hızla artan, sonuçları çok başarılı olan Bakuchiol ile pazara hızlı bir giriş yapacağımıza ve güçlü Ar-Gemiz ve pazarlama ekibimizle kısa sürede geniş bir kitleye ulaşacağımıza ve yüksek bir memnuniyet sağlayacağımıza inanıyoruz.”

Beykoz’un kadın girişimcileri hayallerini gerçekleştirdi
Bizi Takip Edin