Beykoz'un kahvehanelerine kütüphane

Beykoz Belediye Meclisi'nde Mayıs ayı toplantıları başladı.

Beykoz Belediye Meclisi, Mayıs Ayı'nın birinci birleşimini Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in başkanlığında gerçekleştirdi. Toplantıda, 1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı dolayısıyla meclist

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediye Meclisi’nde Mayıs ayı toplantıları başladı.

Beykoz Belediye Meclisi, Mayıs Ayı’nın birinci birleşimini Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in başkanlığında gerçekleştirdi. Toplantıda, 1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı dolayısıyla meclisteki gruplar söz alarak İşçi Bayramı’nı kutladı.

Mecliste öncelikli olarak 8 Nisan 2016 tarihli tutanak gündeme alınarak oy birliği ile kabul edildi.

Tüm işçilerin 1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı’nı tebrik eden ve  günümüzde hükümetin de gayret ve çabalarıyla kutlamaların artık bayram havasında geçtiğini hatırlatan Başkan Çelikbilek ülkemizin gerçek kardeşliğe ihtiyacı olduğunu ifade etti.

Beykoz’a Tasarım Atölyesi geliyor

Beykoz Kulübü’nün olduğu yerde tasarım atölyesinin yapılacağını belirten Başkan Yücel Çelikbilek: “Beykoz’u marka yapacak önemli bir çalışmayı daha hayata geçireceğiz. Mekânda sıradan değil, ilçeni kent dokusunu güzelleştirecek farklı tasarımlar yapılacak. Bir ilk olacak çalışmaya ilçe sakinleri fikirleriyle katılacak ve Beykoz’un tanıtımına da katkıda bulunacak” dedi.  

Meclise verilen;  2015 Yılı Taşınır Kesin Hesabı hakkındaki Mali Hizmetler Müdürlüğünün teklifi,  2015 Yılı Kesin Hesap ile ilgili Mali Hizmetler Müdürlüğünün teklifleri, Plan ve Bütçe Komisyonuna sevk edildi.

Kahvehanelere kütüphane yapılması önerildi

Meclisteki gruplar tarafından gündem dışı verilen teklifler ise şöyle: CHP Grubu’nun verdiği, Kaymakdonduran’dan Karlıtepe’ye çıkan yola set yapılması, ilçedeki spor kulüplerine maddi yardım yapılmasıyla ilgili sözlü önergeler, oy birliğiyle kabul edilerek başkanlık makamına havale edildi.

AK Parti Grubu’nun verdiği Çanakkale Şehitliği’nde Beykoz adının verileceği bir tabyayı alarak onarımının yapılması, kahvehanelere kütüphanelerin yapılması, THF1.Lig’de şampiyon olan Beykoz Belediyespor Hentbol Takımı’na maddi ödül verilmesi hakkındaki yazılı önergeler, oy birliğiyle kabul edilerek mecliste görüşülmesine karar verildi.

Gündemde olmayan müdürlük tekliflerinden Şanlıurfa İli Hilvan İlçesine Kadın Taziye Evi hakkındaki Fen İşleri Müdürlüğünün teklifi, Plan ve Bütçe Komisyonuna, Kadro teklifleri hakkındaki İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünün teklifi ise  Hukuk Komisyonuna sevk edildi.

Bir sonraki meclis toplantısı 4 Mayıs Çarşamba günü saat 10:00’da yapılacak.

Beykoz'un kahvehanelerine kütüphane
Bizi Takip Edin