Beykoz’un kentsel dönüşüm projesi hızla ilerliyor!

Beykoz’un kentsel dönüşüm projesi hızla ilerliyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’un ilk kentsel dönüşüm projesi olan, ilçe sakinlerini depreme dayanıklı güvenli konutlara ve düzenli sosyal alanlara kavuşturacak “Tokatköy Kentsel Dönüşüm” Projesi’nde bloklar hızla yapılıyor.

823 BAĞIMSIZ BÖLÜM TOKATKÖY’E KAZANDIRILACAK

Beykoz Belediyesi ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından hazırlanan, inşaatların TOKİ tarafından yapıldığı  “Tokatköy Kentsel Dönüşüm Projesi”yle  82 bin 792 m2’lik alanda toplam 776 yeni konut inşa edilecek ve 47 de iş yeri yapılacak.

Beykoz Belediyesi Tokatköy Kentsel Dönüşüm Projesi

Temeli 4 ay önce, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un katıldığı törenle atılan projede hak sahipleri yeni evlerine 2 yılık süre sonunda 20 yıla varan uygun ödeme koşullarıyla kavuşacak.

Tokatköy Kentsel Dönüşüm Projesi

DEPREME DAYANIKLI 87 BLOK

TOKİ tarafından, yatay mimariye uygun depreme dayanıklılık için gerekli mühendislik teknikleri ve statik hesaplamaları ve zemin iyileştirmeleri yapılarak, fore kazık, perde beton kullanılarak inşası başlayan 87 bloktan bir kısmının temeli atılırken bir kısmı da zemin ve üst kat seviyesine geldi.

Beykoz Tokatköy Kentsel Dönüşüm Projesi Temel Atma Töreni

“TOKATKÖYLÜLER EVLERİNE HUZUR İÇERİSİNDE GİRECEK”

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, sosyal medya hesabında İstanbul’un gözdesi olan mekânı Boğaz’ın incisi Beykoz’da kentsel dönüşüm evresini paylaşarak vatandaşların güvenle oturacağını vurguladı.

Beykoz Belediyesi Tokatköy Kentsel Dönüşüm Projesi

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, sosyal medya hesabında şu ifadeleri kullandı:

“İstanbul’umuzda riskli tek bir yapı bırakmayacağız! Beykoz Tokatköylüler de evlerine huzur içinde girecek, oturacak. Emlak Konut Genel Müdürlüğümüz ile yaptığımız kentsel dönüşüm projemiz son sürat devam ediyor.”

PROVOKASYONLAR BAŞLANGICI GECİKTİRDİ

Tokatköylülerin depreme dayanıklı konutlara kavuşması için hazırlanan ve mahalledeki hak sahipleriyle %91 oranında anlaşma sağlanan proje zaman zaman çeşitli grupların ve siyasi aktörlerin sahadaki provokasyonları dolasıyla gecikti.

Beykoz Tokatköy Kentsel Dönüşüm Projesi

Kentsel dönüşümü “zulüm” olarak nitelendiren siyasi aktörlerin yanı sıra, kentsel dönüşüme karşı “organize olma” talimatları da kameralara yansıyan görüntülerden oldu.

Beykoz Belediyesi Tokatköy Kentsel Dönüşüm Projesi

Tüm kışkırtmalara rağmen temeli atılan proje sahada hızla ilerliyor.

Beykoz için dönüm noktası olacak projede bloklar tamamlandığında depreme dayanıklı modern konutlar ve tapularına kavuşan vatandaşlar geleceğe güvenle bakacak.

.

.

Beykoz’un kentsel dönüşüm projesi hızla ilerliyor!
Bizi Takip Edin