Beykoz'un Kıbrıs gazilerine madalya ve berat verildi

Beykozlu 19 gaziye Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti 'Milli Mücadele Madalyası ve Beratı' verildi.

45 sene önce cesurca mücadele eden ve bu mücadele sonucunda gazi olan Beykozlu 19 gaziye Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti 'Milli…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykozlu 19 gaziye Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ‘Milli Mücadele Madalyası ve Beratı’ verildi.

45 sene önce cesurca mücadele eden ve bu mücadele sonucunda gazi olan Beykozlu 19 gaziye Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ‘Milli Mücadele Madalyası ve Beratı’ verildi. Yıllar sonra bir araya gelen gazilerin katıldığı törende duygulu anlar yaşandı.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın ortaklaşa düzenlediği Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ‘Milli Mücadele Madalyası ve Beratı’ törenine Beykoz Kaymakamlığı ev sahipliği yaptı.

BEYTAŞ Teras Cafe’de düzenlenen programa Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Boğaz Komutanı Tuğamiral Mehmet Baybars Küçükatay, Kıbrıs Gazileri ve aile yakınları ile birim müdürleri katıldı.

Tören kapsamında İstiklal Marşı ve saygı duruşu ardından 45 sene önce ‘Kıbrıs Harekatı’na katılarak gazilik makamına erişen ve ilçede ikamet eden 19 Kıbrıs Gazisi için ‘Milli Mücadele Madalyası ve Beratı’ törenine geçildi. Törende uzun zaman sonra bir araya gelen gaziler, bir taraftan yeniden bir araya gelmenin mutluluğunu yaşarken bir taraftan da anılarını anlatarak bu anlamlı güne renk kattı. Seneler sonra bir araya gelen hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi.

Beykoz'un Kıbrıs gazilerine madalya ve berat verildi
Bizi Takip Edin