Beykoz’un Mozart’ı çaldı Mustafa Ceceli söyledi!

Beykoz’da müzik dehasıyla “Beykoz’un Mozart’ı” olarak anılan otizmli Yunus Yazar ve Sanatçı Mustafa Ceceli 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü’nde bir araya gelerek, özel çocuklar için sahilde şarkılar söyledi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da müzik dehasıyla “Beykoz’un Mozart’ı” olarak anılan otizmli Yunus Yazar ve Sanatçı Mustafa Ceceli 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü’nde bir araya gelerek,  özel çocuklar için sahilde şarkılar söyledi.

Beykoz’da müzik dehasıyla “Beykoz’un Mozart’ı” olarak anılan otizmli Yunus Yazar ve Sanatçı Mustafa Ceceli 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü’nde bir araya gelerek, semtin bereketi ve neşesi olan özel çocuklar için sahilde şarkılar söylediler. Beykoz Belediyesi’nin otizmli bireylere ve toplumsal taleplerine dikkat çekmek amacıyla düzenlediği etkinlikte otizmli çocuklar müziğin ortak diliyle seslerini duyurdu.

Beykoz Sahili etkinlik alanında yapılan “2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü” programına Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, MHP İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman, Belediye Başkan Yardımcısı Manolya Demirören Tekin, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf ve AK Parti Gençlik Kolları İlçe Başkanı Burak Karaçam ile STK temsilcileri, muhtarlar, Yunus Yazar'ın ve otizmli çocukların aileleri ile ilçe sakinleri katıldı.

BAŞKAN MURAT AYDIN: “YETER Kİ FARKINDA OLALIM” Konuşmasında 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü’nün oluşturulmasına katkı veren, bu fikirleri oluşturanlara teşekkür ederek günün anlam ve önemine değinen Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın: “Yunus gibi bir değerin Beykoz’a ve dünyaya kazandırılmasına katkı veren öncelikle ailesine ve öğretmenine teşekkür ediyorum. Öğretmenin insan yaşamındaki anlamının ne olduğunu gösteren çok canlı bir örneğini burada yaşıyoruz. Birçoğumuzun hayat hikâyesinde öğretmenin çok önemli bir yeri vardır. Ve bir yerin statükonun devre dışında bırakılmasının, bir öğretmenin mücadelesi Yunus evladımız, inşallah ay yıldızlı bayrağı tüm dünyada temsil edecek. Ben Beykoz halkından aldığım yetki ve sizlerin imkânı ile Beykoz’un geleceği için burayı mesai arkadaşlarımla birlikte yönetiyoruz. Bu yetkiyi bize verdiğimiz için sizlere çok teşekkür ediyorum. Hiçbir şey gayesiz ve anlamsız değildir. Gördüğümüz her canlının, varlığın mutlaka yaşama değer katan bir boyutu vardır. Bu yönüyle etrafımıza baktığımızda diyaloğumuz daha çok güçlenecektir. Yeter ki farkında olalım.” dedi.

BEYKOZUN MOZART’I PİYANO KONSERİ VERDİ

Sahil etkinlik alanında yapılan programda müzik dehası ve yeteneğiyle dikkatleri çeken otizmli sanatçı Yunus Yazar piyano konseri verdi. Sevilen sanatçı Mustafa Ceceli de katıldığı etkinlikte farkındalık için şarkılar seslendirdi.

Dünyaca ünlü besteci Mozart ile aynı müzik kulağına sahip olduğu için “Beykoz’un Mozart’ı” olarak adlandırılan Yunus Yazar, 4 yaşında kendi kendine okumayı öğreniyor, ortaokuldaki müzik öğretmeninin yeteneğini keşfetmesiyle güzel sanatlar lisesini tam burslu okuyor.

Üstün yeteneğiyle İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’na kabul edilen Yazar, başarı hikâyesi ve programda vereceği konserle kendisi gibi otizmli gençlerin sesi oldu.

Konserinde Shopen, Fazıl Say ve Ulvi Cemal Erkin’den eserler çalan Yunus Yazar etkinliği izlemeye gelenlerden alkış aldı.

OTİZMLİ ÇOÇUKLAR SAHNEYE ÇIKTI

Konserin ardından ilçedeki otizmli çocuklar hep birlikte sahneye çıkarak “Hayat Bayram Olsa” şarkısı eşliğinde farklıklarına ve haklarına saygı duyulması konusunda topluma mesaj verilerek, program kapsamında ilçe sakinleri için bilgilendirici “Otizm Tanıtım Filmi” de gösterildi

Etkinliğe katılanlara mavi kurdele dağıtılırken, söylenen şarkıların ardından otizmli çocuklar ve protokol üyeleri hep birlikte gökyüzüne otizm farkındalığını simgeleyen mavi balonlar uçurdu.

Mustafa Ceceli ve Yunus Yazar salgın koşullarına göre Beykoz Festivali’nde birlikte sahneye çıkmak için sözleşti.

Beykoz Belediyesi tarafından otizmli çocuklara hediyeler verilmesi ile etkinlik sona erdi.

Beykoz’un Mozart’ı çaldı Mustafa Ceceli söyledi!
Bizi Takip Edin