Beykoz’un mucitleri hünerlerini sergiliyor

Beykoz İlçe Milli Eğitimi Müdürlüğü ve TÜBİTAK’ın işbirliğiyle bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Minik Özel Mucitler Bilim Şenliği” başladı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve TÜBİTAK’ın işbirliğiyle bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Minik Özel Mucitler Bilim Şenliği” başladı.

Beykoz Kaymakamlığı, Beykoz Belediyesi, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, TÜBİTAK ve diğer kuruluşların işbirliğiyle düzenlenen “Minik Özel Mucitler” isimli TÜBİTAK 4007 Bilim Şenliği Programı’nda öğrencilerin icatları sergilenmeye başladı.

Beykoz Sahil Etkinlik Alanı’nda gerçekleştirilen organizasyon, 21-23 Ekim tarihleri arasında ilçedeki öğrencilerin hazırladıkları bilimsel proje ve çalışmalara ev sahipliği yapacak. 

Programın açılışına, Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Belediye Başkanı Murat Aydın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sevcenur Özcan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Murat Altınöz ve diğer birim müdürleri katıldı.

Heyet, hazırlanan şenlik alanında kurulan stantları tek tek gezerek çocukların icatlarını inceledi.

Etkinlikte, Dönüşüm Sanatı, Kumda Çizgiler, Örüntü, Zaman, Dene Yap, Nesnelerle Kodluyorum, Beden Koordinasyon ve Akıl Oyunları Atölyesi gibi birbirinden farklı 41 atölye ve gerçekleştirilecek 3 söyleşi, 8 gösteri ile ziyaretçilerini bekliyor.  

Beykoz’un mucitleri hünerlerini sergiliyor
Bizi Takip Edin