Beykoz'un Muradı yerli Murat

Yerel seçimler için aday olanlar bir bir vizyona çıkıyor bizde elimizden geldiği kadar Beykoz ve Beykoz'lu için adayları tanımaya ve projelerini öğrenmeye çalışıyoruz

Mevcut adaylara bakınca CHP adayı Coşkun Tosun Beykoz…

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yerel seçimler için aday olanlar bir bir vizyona çıkıyor bizde elimizden geldiği kadar Beykoz ve Beykoz’lu için adayları tanımaya ve projelerini öğrenmeye çalışıyoruz

Mevcut adaylara bakınca CHP adayı Coşkun Tosun Beykoz belediyesinde müdürlük yapan yıllardır çubuklu spor’un başkanlığını ve yine bir çok stk da görev almış Beykoz’lu bir aday olarak vitrine çıktı parti tabanı geçen seçimlere göre daha iyi bir hava yakalamış durumda meclis üyesi adayları açıklandıktan sonra ilk defa CHP de sıra kavgası görmedik olduysada dışarıya yansımadı Coşkun başkan çalışmalara aralıksız bir şekilde devam ediyor.

Saadet partisi adayı Muharrem Kaşıtoğlu son iki dönem meclis üyesi ve dört yıl kadar belediye başkan yardımcılığı yapan Beykoz’lu bir aday ile seçim yarışında dolu dizgin devam ediyor Saadet partili arkadaşlarımız  her zamanki gibi disiplinli bir şekilde çalışmalarını aksatmadan sürdürüyor.

AK parti adayı olarak Zeytinburnundan gelen Murat Aydın Beykoz teşkilatı ve tabanında Beykoz dışından geldiği için hayal kırıklığı yarattı 15 küsur aday adayını ve doğal aday adayı olan ilçe başkanı ve mevcut belediye başkanını yok sayıp istişare ve temayüle girmeyen birinin aday olmasını hala içine sindiremediği aşikar bir şekilde belli oluyor.

Akp teşkilatı ve tabanında dün ithal başkan gelecek haberini alınca istemezük diyenler kazan kaldıranlar her şeye rağmen reisin gücü ve iktidar nimetlerinden vazgeçemedikleri için bu gün mevcut adaya el şaklatarak istemedende olsa çalışmalara devam ediyorlar teşkilat mensupları devamlı vatandaşın 250.000 nüfuslu Beykoz’da Belediye başkanlığı yapabilecek birini bulamadınızmı? neden ithal aday? sorusu ile muhattap oluyor.

Murat Aydın çok iyi bir insan olabilir ama dışarıdan gelen biri olarak  ve memur gibi Beykoz Belediye başkan adaylığı için atanmış birisinin Beykoz’la ilgili ne gibi bir Sevdası ne gibi bir hayali olabilir?olsa bile ne kadar gerçekçi ve inandırıcı olabilir?

İYİ parti Beykoz Belediye başkan adayı Bilgehan Murat Miniç geçen seçimlerde BBP Beykoz belediye başkan adayı olarak Beykoz’luların tevveccühünü kazanmış adaletsiz seçim sistemi ve imkansızlıklara rağmen 11.bin oy alarak büyük bir başarı göstermiş yıllarca aynı davayı beraber omuzladığımız cennet mekan şehit Muhsin Yazıcıoğlu başkanımızın tedrisatından geçmiş pırıl pırıl tertemiz bir kardeşimiz .

Sn.Bilgehan Murat Miniç’in  İYİ parti aday tanıtım toplantısına iştirak ettim B.Murat Miniç başkan konuşmaya şeffaf belediyecilik ile alakalı projelerini anlatmaya başlayınca ister istemez duygulandım 2009 yerel seçimleri gözümde canlandı büyük aile ve şeffaf belediyecilik  modelini 2009 seçimlerinde BBP Beykoz Belediye başkan adayı olarak bende anlatıyor ve halkımızdan oy istiyordum

Biz bundan üç dönem öncede şeffaf belediyecilik ile ihallelerin halka açık yapılacağını ve bu vesile ile yolsuzlukların azalacağını hatta sıfırlanacağını söylüyorduk ama ne yazık’ki İstanbul Büyük şehir belediyesini ve bir çok ilçe belediyesini 25 yıldır yönetenler şimdi ağızlarının ucu ile belediye ihaleleri şeffaf olarak yapılabilir demeye başladı.

Elhamdülillah dava arkadaşımız B.Murat Miniç’te aynı projeyi dillendirmeye devam ediyor “şeffaf Beykoz” projesi ile ihaleler ve meclis toplantıları dev ekranlardan ve internetten canlı yayınlanacak. Kapalı kapılar ardında Beykoz ve Beykoz’lunun kaderi oylanmayacak.

“Beykoz’da Dönüşüm”projesi ile herkesin mahallesinde kalması sağlanacak kimse borçlandırılmayacak

“Beykoz için”projesi ile hayat ucuzlayacak halk ihale gelirlerine ortak olacak.

istihdam,imar,ulaşım,alt yapı,eğitim,Turizm,gençlik ve engellilerle alakalı bir çok proje ile Beykoz’un çocukları kazanacak Beykoz İYİ olacak diyor. 

İyi güzel ama Tecrübesiz diyorlar

Bizim için tecrübesiz diyorlar. Doğru, biz sizin gibi yalan söyleyemeyiz halkı aldatmayız. Biz utanırız, yüzümüz kızarır. Evet, biz tecrübesiziz. Rüşvet nedir bilmeyiz. Harama uzanmadı bizim ellerimiz. Yolsuzluk, ihalede rant nasıl olur biz bilmeyiz. O makamlara gelip bizde bunları yapacaksak Allah bize bu makamı nasip etmesin.

Nüfusu parası olana Beykoz’da 33 katlı kuleler diktirirler imarı verirler ama size Soğuksu’nun, Paşabahçe’nin, Tokatköy’ün, Çiğdem Mahallesi’nin, Yeni Mahallelinin Beykoz’un çocuklarına gelince imarı vermezsiniz! Çünkü sizin kalemleriniz Beykozludan yana yazmaz zenginden yana yazar! Sizin kalemleriniz sizi oraya kim getirdiyse ondan yana yazar!

Velhasıl Bilgehan başkan diyorki kapınızın önündeki asfaltı mahalledeki parkı bütün belediye başkanları yapar ama biz Beykoz’un çocukları belediye başkanlığını kazandığı anda hem o asfaltı ve parkı en iyi şekilde yapar aynı zamanda o asfaltın üzerinde yürüyen parkında gezen vatandaşımızı karnı tok ve başı dik yürümesini sağlarız.

Acizane bende diyorumki Beykoz’da doğmuş Beykoz’lunun sevincinde oda sevinmiş üzüntüsünde oda üzülmüş düğününde bayramında acılı gününde yanında olmuş Beykoz’un sorunlarını sıkıntılarını bizzat yaşayan ve bilen biri olarak  Bu sefer Beykoz’un çocukları kazansın Beykoz bizim Murat’la yerli Murat’la (Bilgehan Murat Miniç) ile Muradına ersin.

Beykoz'un Muradı yerli Murat
Bizi Takip Edin