Beykoz'un okullarında teknoloji seferberliği!

Beykoz Belediyesi'nin öncülüğünde başlatılan ‘Teknoloji Seferberliği' kapsamında ilçedeki ilk ve ortaokullara bilgisayar ve projeksiyon cihazı teslim edildi

Beykoz Belediyesi, eğitim hizmetlerine bir yenisini daha ekleyerek, ilçedeki ilk ve ortaokulla

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi’nin öncülüğünde başlatılan ‘Teknoloji Seferberliği’ kapsamında ilçedeki ilk ve ortaokullara bilgisayar ve projeksiyon cihazı teslim edildi

Beykoz Belediyesi, eğitim hizmetlerine bir yenisini daha ekleyerek, ilçedeki ilk ve ortaokullara 500 dizüstü bilgisayarı ve 400 projeksiyon cihazı verildi. Teknoloji Seferberliği kapsamında başlatılan projede, sıkı bir araştırma sonucunda en iyi ürünler satın alınarak, ihtiyacı olan okullara dağıtıldı.

Belediye Meydanı’nda düzenlenen bilgisayar ve projeksiyon cihazı dağıtım törenine; Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, İlçe Müftüsü Hüseyin Demirtaş, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, İlim Yayma Cemiyeti Beykoz Şubesi Başkanı Mehmet Karaahmetoğlu, İstanbul AK Parti Birinci Bölge Milletvekili Adayı Esma Ersin, Belediye Başkan Yardımcıları Muharrem Kaşıtoğlu, Salim Öztürk ve Mahmut Gülbasar, muhtarlar, okul müdürleri, öğrenciler ile ilçe sakinleri katıldı.

Törende ayrıca ilçedeki okullarda düzelenen Siyer-i Nebi yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.

Kazım Bozbay: Çok sıkı denetim ve piyasa araştırması sonucu en iyi ürünler temin edildi!

Törenin ilk açılış konuşmasını İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay yaptı. Kısa bir selamlama ve proje hakkında bilgilendirme konuşması yapan Bozbay, öncelikle ilçedeki ilk ve ortaokullarda eskiyen teknoloji yenileyen Beykoz Belediyesi’ne teşekkür etti. Liselerin devlet tarafından fatih projesi kapsamında akıllı tahta kullandığını ve ihtiyaçlarının olmadığının bilgisini veren Bozbay; teknoloji cihazlarının çok sıkı denetim ve piyasa araştırması sonucu en iyi ürün ile sonuçlandırıldığını ifade etti.

Başkan Çelikbilek’ten 4 Okul 1 Yurt Müjdesi    

Beykoz’daki okulların fiziki koşullarını iyileştirirken teknolojiye büyük destek verdiklerini ifade eden Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “Çocuklarımızın modern şartlarda eğitim alması için eğitimin her alanına yatırım yapıyoruz. Bu çalışmayla ilçede bilgisayarsız okul bırakmıyoruz. İlçemize yeni okullar ve okul alanları kazandırıyoruz. Çavuşbaşı Ahmet Akçay İlk ve Ortaokulu’nu Orman’la  görüşmelerin ardından yenileyeceğiz. Elmalı İlkokulu’nu 12 derslikli ve lojmanlarıyla birlikte inşa edeceğiz.  Riva’ya 24 derslikli il ve ortaokul yapacağız. Kavacık Selahattin Karakaşlı İmam Hatip Ortaokulu’nun lise olması için gayret ediyoruz. Cumhuriyet Anadolu Öğretmen Lisesi’ne 300 yataklı yurt yapacağız” şeklinde 4 yeni okul 1 yurt müjdesi verdi.

Kaymakam Erdoğan: “Herkes Eğitime Destek Olmalı”

Son konuşmacı olarak sözü alan Kaymakam Süleyman Erdoğan, eğitimin her zaman birinci öncelik olması gerektiğini ifade ederek; “En iyi yatırım çocuklara ve eğitime yapılan yatırımdır. Devletimiz, hükümetimiz ve milletimiz eğitim için seferber olmalı. Son yıllarda hükümetimizin eğitime ayırdığı bütçe arttı fakat yine yeterli gelmiyor, yerel yönetimlerden, iş adamlarına, vatandaşlara kadar herkese eğitme destek olmalı. Eğitime büyük önem veren Beykoz Belediyesi’ni okullara teknoloji getiren alışması dolayısıyla canı gönülden kutluyorum” şeklinde konuştu.  

Konuşmaların ardından okul müdürlerine bilgisayar ve projeksiyon cihazları teslim edildi. Bilgisayarların dağıtımı sonrasında Beykoz Kaymakamlığı, Beykoz Belediyesi, İlim Yayma Cemiyeti ve İlçe Müftülüğü’nün birlikte düzenlediği Siyer-i Nebi yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Siyeri- Nebi yarışmasına ilk 5’te yer alan öğrencilere umre ziyareti, 6 ile 5. sırada yer alan öğrencilere diz üstü bilgisayar ve  16 ile 25. sırada gelen  öğrencilere de laptop hediye edildi.

Beykoz'un okullarında teknoloji seferberliği!
Bizi Takip Edin