Beykoz'un restore edilen ünlü yalısında iş kazası

Beykoz Anadolu Hisarı Komodor Remzi Bey Yalısı'nda, hareketli dakikalar yaşandı.

2007 yılında yaşamını yitiren ünlü siyasetçi Erdal İnönü'nün ailesine ait olan ve 2017 yılında iş insanı Namık Tanık'a satılan Komodor Remzi…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Anadolu Hisarı Komodor Remzi Bey Yalısı’nda, hareketli dakikalar yaşandı.

2007 yılında yaşamını yitiren ünlü siyasetçi Erdal İnönü’nün ailesine ait olan ve 2017 yılında iş insanı Namık Tanık’a satılan Komodor Remzi Bey Yalısı’nda, hareketli dakikalar yaşandı. Yalıdaki restorasyon sırasında ayağına çivi batan ve çatıda mahsur kalan işçiyi itfaiye kurtardı. 

Olay dün saat 15.00 sıralarında  Anadolu Hisarı Toplarönü Sokak’ta bulunan ‘Komodor Remzi Bey Yalısı’nda meydana geldi.  Yalı yeni sahibi tarafından restore ediliyordu. Bir işçi çatıda çivi çakma tabancasıyla çalışırken, çivileri sağ ayağına batırdı. Yaralı işçi Mustafa Yüksel (45), çatıdan indirilemeyince olay yerine hemen ambulans ve itfaiye ekipleri istendi. Yaralı Yüksel’e ilk müdahaleyi 112 ekipleri, çatıda yaptı. Daha sonra işçi, sedye ile itfaiyenin sepetine bağlanarak aşağıya indirildi. Mustafa Yüksel, ambulansla Ümraniye Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Ünlü Yalı,  2 yıl önce Eski SHP Genel Başkanı ve Başbakan Yardımcılarından merhum Prof. Dr.  Erdal İnönü’nün eşi Sevinç İnönü tarafından iş insanı Namık Tanık’a satılmıştı.

Beykoz'un restore edilen ünlü yalısında iş kazası
Bizi Takip Edin