Beykoz'un şehidi Dereseki Mezarlığı'na defnedilecek

Şırnak-Van karayolunda PKK'lı teröristlerce düzenlenen saldırıda şehit olan Uzman Çavuş Hüseyin Tosun'un Beykoz'daki baba ocağına ateş düştü. 

Şırnak'ta bir grup PKK'lı terörist tarafından, güvenlik noktasına roketatar ve uzun namlulu silahlarla düzen

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şırnak-Van karayolunda PKK’lı teröristlerce düzenlenen saldırıda şehit olan Uzman Çavuş Hüseyin Tosun’un Beykoz’daki baba ocağına ateş düştü. 

Şırnak’ta bir grup PKK’lı terörist tarafından, güvenlik noktasına roketatar ve uzun namlulu silahlarla düzenlenen saldırı ve ardından yaşanan çatışmada Beykoz Ortaçeşme Mahallesi’nde ikamet eden Akbaba Ticaret Meslek Lisesi mezunu 23 yaşındaki Giresunlu Uzman Çavuş Hüseyin Tosun şehit oldu.

BİR SÜRE ÖNCE BABASINI KAYBETMİŞ

Şırnak-Van karayolunda güvenliği sağlayan askerlere PKK’lı teröristlerce düzenlenen saldırıda şehit olan 6 askerden biri olan Uzman Çavuş Hüseyin Tosun’un Beykoz Ortaçeşme Mahallesi’ndeki baba ocağında hüzün var. 23 yaşındaki Tosun’un şehit olduğu haberi, annesi Emine ve ağabeyi Hasan Tosun’a, askeri yetkililer ile arafından verildi. Bekar olan şehit uzman çavuş Hüseyin Tosun’un bir süre önce de babasını kaybettiği öğrenildi. Haberin duyulmasının ardından ailenin yakınları ve komşular taziye için şehidin evine gelirken, evin bulunduğu sokağa Türk bayrakları asıldı. Şehidin dayısı Hüseyin Gümüş, ‘Vatan için mücadelesini verdi, şehit oldu .Çatışmaya girmiş, bize tam bilgi vermediler’ dedi. 

DERESEKİ MEZARLIĞINA DEFNEDİLECEK

Tosun’un cenazesinin bugün ikindi vakti Pendik’teki 15 Temmuz Şehitler Camii’nde düzenlenecek törenin ardından Ortaçeşme Merkez Camii’ne getirilerek helallik alınacağı ve babası Adnan Tosun’un Beykoz Dereseki mezarlığının yanında toprağa verileceği öğrenildi.

Beykoz'un şehidi Dereseki Mezarlığı'na defnedilecek
Bizi Takip Edin