Beykoz’un şehidi son yolculuğuna uğurlandı

Şişli’de düğün sahipleri arasındaki arbedeye müdahale sırasında fenalaşan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan bekçi Oltan Koca (35) Beykoz’da son yolculuğuna uğurlandı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şişli’de düğün sahipleri arasındaki arbedeye müdahale sırasında fenalaşan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan bekçi Oltan Koca (35) Beykoz'da son yolculuğuna uğurlandı. 

https://www.youtube.com/watch?v=LpTEb1xq3no***

Şişli’de dün gece düğün sahipleri arasındaki arbedeye müdahale sırasında aldığı darbeler ve havaya sıkılan biber gazından etkilenerek fenalaşan Beykozlu Bekçi Oltan Koca (35) kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti.

İki çocuk babası şehit Oltan Koca’nın cenazesi otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Kurumuna götürüldü. Şehit Oltan Koca’nın cenazesi, sabah saatlerinde ailesi ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından Adli Tıp Kurumundan alındı.

Koca’nın Türk bayrağına sarılı naaşı, helallik alınması için Gümüşsuyu Mahallesi’ndeki evine getirildi. Son yolcuğuna uğurlanan şehit için Ayazma Cami’de cenaze namazı kılındı. 

Cenazeye, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Beykoz İlçe Müftüsü Ali Efe ve meclis üyeleri, muhtarlar, çeşitli sivil toplum kuruluş temsilcileri, kurum amirleri, görev arkadaşları, Koca’nın sevenleri ve ailesi katıldı.

Okunan duanın ardından çarşı ve mahalle bekçisi Oltan Koca’nın naaşı, tören mangası ve silah arkadaşları tarafından omuzlarda taşınarak cenaze aracına götürüldü.

Şehidin cenazesi, İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Vatan Yerleşkesinde düzenlenen uğurlama töreni sonrasında memleketi Gümüşhane’ye uğurlandı. 

Koca, Gümüşhane’nin Kürtün ilçesindeki Merkez Cami’ide kılınacak cenaze namazı sonrası Taşlıca Köyü İkibaca Mezarlığına defnedilecek.

Beykoz’un şehidi son yolculuğuna uğurlandı
Bizi Takip Edin