Beykoz'un şehit ve gazileri unutulmayacak

Beykoz Belediye Meydanı'nda 15 Temmuz'dan bu yana her akşam tutulan demokrasi nöbetleri, şehit ve gaziler için edilen dualarla sona erdi.

Demokrasi Nöbeti'nin son akşamında İlçe Kaymakamı Ahmet Katırcı, AK Parti İlçe…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediye Meydanı’nda 15 Temmuz’dan bu yana her akşam tutulan demokrasi nöbetleri, şehit ve gaziler için edilen dualarla sona erdi.

Demokrasi Nöbeti’nin son akşamında İlçe Kaymakamı Ahmet Katırcı, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, başkan yardımcıları, Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş, başkan danışmanları, meclis üyeleri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri Belediye Meydanı’nda vatandaşlarla bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 15 Temmuz Darbe Girişimi gecesinden bu yana ‘sokağa çıkın‘ talimatıyla sokakları ve meydanları dolduran vatandaşlar dün akşam yine Erdoğan’ın demokrasi nöbetlerini bitiriyoruz talimatıyla Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Beykoz’da da nöbetlere son verdi. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda eller semaya açılarak, şehit ve gazilerimiz için dualar edildi. Beştepe’de Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde vatandaşlara seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasının canlı yayınla dev ekranda takip edildiği demokrasi nöbetinin 27. ve son gecesinde Beykozlular, Başkomutan Erdoğan’ı dikkatle izledi.

Başkan Çelikbilek, “Belediye Meydanı 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Meydanı Olacak”

27 gündür meydanlarda olan herkese teşekkür eden Başkan Çelikbilek, “ Türkiye’nin her tarafında sıkılmadan kadın erkek nöbetler tuttuk. Beykoz’da üç şehidimiz var. Onları hayırla yâd ederken, hiç unutmayacağız ve sonsuza kadar yaşatacağız. Gazilerimizi asla unutmayacağız. Onları farklı zamanlarda ziyaret ederek hatırlarını soracağız. Şu anda bulunduğumuz meydanın adı 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Meydanı Olacak” diye konuştu. Önümüzdeki süreçte her hafta bir günün belirlenerek yine aynı meydanda Beykozlularla bir araya gelineceğini açıklayan Başkan Çelikbilek, burada komşuluk ilişkilerinin gelişeceğini, şehitlerimizin hatırlanacağını ve Beykoz’u konuşacaklarını ifade etti.

Kaymakam Katırcı: Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin İstikbalini Koruyacağız”

Darbe Girişimi sırasında büyük kahramanlıklar gösteren Beykoz halkından övgüyle bahseden Kaymakam Katırcı, “Nasıl ilk akşam kahraman Beykozlular sel olup köprüye aktıysa geçirdiğimiz 27 akşamda da öyle meydanlara aktınız. Ne büyüksünüz. Biz bu meydanlardan bu geceden itibaren ayrılmıyoruz. Ruh ve bedenimiz her zaman burada. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin istikbalini koruyacağız” dedi.

Programda ilçe sakinlerine etli pilav, tulumba tatlısı ve ayran ikram edildi. Ardından vatandaşlar hep birlikte Türk Bayrakları eşliğinde marşlar söyleyerek geceyi sonlandırdı.

Beykoz'un şehit ve gazileri unutulmayacak
Bizi Takip Edin