Beykoz'un sevilen iş adamından örnek davranış

Beykozlu iş adamı Mubin Çakmak, şehit Kurmay Albay Gökhan Peker'in adını taşıyan okulun yenilenmesine destek verdi.

Mayıs 2017'de Şırnak Şenoba'da elim bir helikopter kazasında şehit düşen Kabataş Erkek Lisesi ve Kara…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykozlu iş adamı Mubin Çakmak, şehit Kurmay Albay Gökhan Peker’in adını taşıyan okulun yenilenmesine destek verdi.

Mayıs 2017’de Şırnak Şenoba’da elim bir helikopter kazasında şehit düşen Kabataş Erkek Lisesi ve Kara Harp Okulu mezunu Şehit Kurmay Albay Gökhan Peker’in adını taşıyan okul, Beykoz’un sevilen iş adamlarından Bes Teknoloji  Yönetim Kurulu Başkanı Mubin Çakmak’ın da aralarında olduğu BJK-Kabataş Vakfı’nın katkılarıyla yenilendi.

Beykozlu iş adamı Mubin Çakmak’ın Kabataş Erkek Lisesi’nden okul arkadaşı olan Şehit Kurmak Albay Gökhan Peker’in Çatalca Nakkaş Köyü’nde adını taşıyan ilk ve Ortaokul BJK Kabataş Vakfı’nın organizasyonunda, Mubin Çakmak ve Fikret Orman başta olmak üzere tüm Kabataş mezunlarının katkıları ile yenilendi.

Yenilenen Çatalca Şehit Kurmay Albay Gökhan Peker ilk ve Ortaokulu’nun açılış törenine; Bes Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı Mubin Çakmak başta olmak üzere  BJK ve BJK Kabataş Vakfı Başkanı Fikret Orman, Kabataş Erkek Lisesi Müdür Baş Yardımcısı Ali Fuat Güney, Kabataş Vakfı Başkan Vekili Hasan Anıl Cansızoğlu, Kabataş Vakfı İcra kurulu üyeleri, Kabataş Erkek Lisesi Dernek yönetim kurulu üyeleri, Kabataş Erkek Lisesi Eğitim Vakfı yönetim kurulu üyeleri, Kabataş Erkek Lisesi Okul aile birliği üyeleri, 52. Motorize Piyade Tümen Komutanı, Çatalca Kaymakamı, Çatalca Belediye Başkanı, Kabataş Erkek Lisesi emekli öğretmenleri, Emekli Subaylar Dernek temsilcileri, Muharip Gaziler Dernek temsilcileri,  Mehmetçik Vakfı temsilcileri Şehit Kurmay Albay Gökhan Peker’in ailesi, Nakkaş Köyü sakini vatandaşlar katıldı.

Nilay Peker: Çocuklarımıza da örnek oldunuz

Açılış töreninden önce Şehit Kurmay Albay Gökhan Peker’in kabri ziyaret edildi ve dualar okundu. Açılış töreninde konuşan Şehit Kurmay Albay Gökhan Peker’in eşi Nilay Peker “Siz sadece okulumuzun şartlarını geliştirmediniz aynı zamanda hassasiyetinizle çocuklarımıza da örnek oldunuz. Aranızda şehidimizi yetiştiren öğretmenlerimizde var. Yaşamını ülkesine adayan vatanını canını feda edecek kadar seven bu kahramanı sizler yetiştirdiniz. Ailelerinden sonra en büyük pay sizindir” şeklinde konuştu.

Mubin Çakmak: Biz bir ölür bin diriliriz

Şehit Kurmay Albay Gökhan Peker’in okul arkadaşı Mubin Çakmak yaptığı açıklamada “ Tüm şehitlerimize mevlam rahmet eylesin. Kardeşim arkadaşım can dostum koca yürekli şehidim Kurmay Albay Gökhan Peker herkese nasip olmayacak şehitlik makamına ulaştı.  Çok saygın çok mütevazi çok duygusal ve sevecen bir arkadaşımızı kardeşimizi şehit verdik. Şehit düşen Gökhanlarımız sayesinde bu güzelim vatanımız tüm saldırılara rağmen dimdik bir bütün olarak daha güçlü olarak ayakta kalacaktır. Tüm şehitlerimize rahmet diliyorum gazilerimize sağlıklı yaşamlar diliyorum şehit ve gazi ailelerimize sabır ve huzur diliyorum. Biz bir ölür bin diriliriz. Bu güzelim ülkemizin huzurunu kaçırmaya içerden ve dışardan kimsenin gücü yetmeyecektir.  Van’ın Başkale ilçesinde şehit düşen kardeşimiz J.Uzm.Çvş Kemal Zeren’imize de mevlam rahmet eylesin. Yüreğimiz yanıyor içimiz acıyor ama sabredeceğiz metanetli olacağız şehitlerimizin ailelerini yalnız bırakmayıp onların yanında dimdik durup hainlere fırsat vermeyeceğiz. Kemal kardeşimizin mekanı cennet zaten ailelerine sabır diliyorum.” ifadelerini kullandı.  

Konuşmaların ardından Mubin Çakmak, Fikret Orman ve tüm konuklar, Çatalca Şehit Kurmay Albay Gökhan Peker İlk ve Ortaokulu’nda öğrenim gören öğrencilerle bir araya geldi. Sınıfları dolaşan, öğrencilerle sohbet eden Çakmak ve Orman, öğrencilere hediyeler dağıttı.

Beykoz'un sevilen iş adamından örnek davranış
Bizi Takip Edin