Beykoz'un simgesi bugün açılıyor

Beykoz'un simgesi olacak 'Her şey bir damla ile başlar' bugün Kavacık Kavşağı'nda açılıyor.

İlçenin simgesi olacak 'Her şey bir damla ile başlar' Beykoz–Kavacık Meydanı Açık Alan Sanat Çalışması ve Çevre Düzenlemesi…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’un simgesi olacak ‘Her şey bir damla ile başlar’ bugün Kavacık Kavşağı’nda açılıyor.

İlçenin simgesi olacak ‘Her şey bir damla ile başlar’ Beykoz–Kavacık Meydanı Açık Alan Sanat Çalışması ve Çevre Düzenlemesi hizmete açılıyor.

Avrupa Yakası’ndan Beykoz’un ilk giriş noktası olan Kavacık’ta yer alan eser, ilçe sakinlerini ve misafirleri karşılayacak. Eserin açılışı 14 Ekim 2016 Cuma günü saat 17:00’de Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek tarafından yapılacak.

“Her şey Bir Damla İle Başlar”

Asıl vurgu, soyut ‘b‘ harfini hissettiren  masif mermer  heykel ve camın ilk çalışma formu olan damla fıskadır. Kompozisyon  didaktik ‘e y k o z‘ mermer harf heykelleriyle bütünleşmiştir. Fıskadan akan cam damlalar  yere düşer ve yayılarak hareler oluşturur. Ve Herşey Bir Damla İle Başlar Beykoz’da.

Simgesel bir nitelik taşıyan tasarımın mermer harf heykellerinin yerleştirilmesinin ardından tüm alt yapı çalışmaları ve çevre düzenlemelerini kısa sürede gerçekleştirildi.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in talimatıyla, Heykeltraş Reyhan Çezik tarafından yapılan sanatsal eser, camın Beykoz’da doğuşunu simgelemesi, kültürel belleğin  anlamlandırılması ve Beykozlulara aitlik hissi kazandırması açısından oldukça önem arzediyor.

Başkan Çelikbilek: Herkese “Hoşgeldiniz” Diyecek

Beykoz’da gelecek nesillere miras kalacak eserler kazandırdıklarını kaydeden Başkan Yücel Çelikbilek, eserin Kavacık Kavşağı’nda ilçeye giriş yapanlara adeta “Hoşgeldiniz” diyeceğini belirtti. Başkan Çelikbilek, tüm ilçe sakinlerini bu esere sahip çıkmaya ve açılışa davet etti.

Tarih: 14 Ekim 2016 Cuma

Saat: 17:00

Yer: Beykoz Kavacık Meydanı Kavşağı 

Beykoz'un simgesi bugün açılıyor
Bizi Takip Edin