Beykoz’un topraksız çileği kızarmaya başladı

Beykoz’da alternatif ve sürdürülebilir tarıma ilgiyi artırmak için topraksız tarım çalışmalarının yapıldığı serada çilekler kızarmaya başladı.
  • 5.05.2022 00:00:00

Beykoz’da alternatif ve sürdürülebilir tarıma ilgiyi artırmak için topraksız tarım çalışmalarının yapıldığı serada çilekler kızarmaya başladı. 

galeri isbeykoz un topraksiz cilegi kizarmaya basladi 1867

Kent tarımı alanında stratejik adımlar ve modern yatırımlarla gelişen Beykoz’da üniversite öğrencileri ve araştırmacıların topraksız tarım çalışmaları yaptığı Topraksız Tarım Ar-Ge Uygulamaları Serası’nda ekilen çilekler olgunlaşmaya başladı.

Beykoz Belediyesi ve Beykoz Üniversitesi tarafından ilçenin mevcut tarım potansiyelini güncel teknolojilerle geliştirmek ve sürdürülebilir tarıma öncülük etmek amacıyla kurulan serada 4 mevsim iyi tarım koşullarına uygun olarak sebze ve meyve üretiliyor. 

Çubuklu Hobi Bahçeleri’nde güncel tarım teknolojiyle donatılan serada, Beykoz Üniversitesi öğrencileri tarım teknolojileri alanında kendilerini geliştirme imkânı buluyor.

Belediye ve üniversite işbirliğinin güzel bir örneği olan proje kapsamında üretilen sebze ve meyveler de hasat sonunda ihtiyaç sahibi ailelerin sofralarına ulaşacak.

Belediye Başkanı Murat Aydın, “Topraksız Tarım Seramızda çilek mevsimi. Üniversiteli gençler gelecek için sürdürülebilir tarım yöntemleri geliştirirken, yetiştirilen bu mahsuller de ihtiyaç sahibi komşularımızın evlerine bereket oluyor. Güzel yürekleriyle geleceği şekillendiren gençlerimiz iyi ki varlar!” ifadelerini kullandı.

İlgili Haberler