Beykoz’un turistik mekanı Elmasburnu açıldı

Beykozluların yaz aylarında serinlemek için akın ettiği Riva’da, haftanın dört günü kadınlara özel, localı plajı, elektrikli yolcu taşıma araçları, koy manzaralı restoranı, piknik üniteleri, doğalgazlı mangal üniteleri v

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykozluların yaz aylarında serinlemek için akın ettiği Riva’da, haftanın dört günü kadınlara özel, localı plajı, elektrikli yolcu taşıma araçları, koy manzaralı restoranı, piknik üniteleri, doğalgazlı mangal üniteleri ve genişletilmiş otoparkıyla Elmasburnu Tabiat Parkı açıldı.

Tatil yöresi standartlarındaki kadınlar plajına sahip Riva Elmasburnu Tabiat Parkı modern tesisleriyle yaz boyunca kadınlara ve ailelere şehrin yakınında nezih bir tatil imkânı sunuyor.

Beykoz Belediyesinin ilçedeki turizm yatırımları kapsamında Elmasburnu Tabiat Parkı’nda kurduğu, 9 bin m2’lik yürüyüş alanı, 165 adet piknik ünitesi, doğalgazlı mangal üniteleri, mavi ve yeşil koylara bakan restoranı, büfesi, 2 adet çocuk parkı, genişletilmiş otoparkı ve 29 adet locanın yer aldığı kadınlara özel plajıyla sezonu açtı.

HAFTANIN 4 GÜNÜ KADINLARA ÖZEL HİZMET

Beykoz Belediyesi tarafından turizm yatırımları kapsamında geçen yıl ilçeye kazandırılan tabiat parkında 29 adet locanın yer aldığı haftanın dört günü kadınlara özel plaj, mavi ve yeşil koylara bakan nezih bir restoran ve büfe ziyaretçileri bekliyor.

Sağlık Bakanlığı’nın kademeli normalleşme tedbirlerine uygun açılan plaj, salı, çarşamba, perşembe ve cuma günleri yalnızca kadınlara hizmet veriyor. Ziyaretçiler cumartesi, pazar ve pazartesi günleri ise alandan ortak yararlanabiliyor.

Kadınlara özel günlerde tesislerde çalışan personel de kadınlardan oluşuyor.  

DOĞALGAZLI MANGAL ÜNİTELERİ YAPILDI

Deniz sonrası yeşil-mavi manzaraya karşı piknik yapmak isteyenler için, 165 adet piknik ünitesinin hazırlandığı mesire yerinde ise 9 bin m2’lik yürüyüş alanı ve 2 adet çocuk parkı bulunuyor.

Bu yıl kurulan doğalgazlı mangal üniteleriyle piknikçiler zahmetsiz ve doğaya saygılı piknik yapıyor. 

Elmasburnu Restoran ise ziyaretçilere ilçeye özgü lezzetler ve ferah içeceklerden oluşan zengin bir menü sunuyor.  

Alanın plajı ve tüm ortak kulanım alanları Kovid-19 süreci de göz önüne alınarak çift vardiyalı kesintisiz bir hizmetle temizliyor.

BEYKOZ KÖY PAZARI ELMASBURNU'NDA

Beykoz Belediyesi turist ve ziyaretçilerin huzurlu bir yaz geçirmesi için alanda bir dizi yeniliğe de imza attı.

Tesisin girişinde piknikçilerin ilçede yetişen doğal köy ürünlerini satın alabileceği “Beykoz Elmasburnu Köy Pazarı” için hazırlıklar yapıldı.

Beykoz Belediyesi Sanat ve Eğitim Merkezi (BEYSEM) kursiyerleri de el işi ürünlerini artık köy pazarında satabilecek.  

OTOPARK KAPASİTESİ ARTTIRILDI

Mevcut otoparkın kapasitesi ise artırılarak, 275 araçlık hizmet verecek şekilde yeniden düzenlendi.

Ziyaretçiler, Elmasburnu Tabiat Parkı’na Milli Parklar Genel Müdürlüğü’nün belirlediği ücret tarifesiyle giriş yapıyor.  

Beykoz’un turistik mekanı Elmasburnu açıldı
Bizi Takip Edin