Beykoz'un turistlik meydanı yenileniyor

Beykoz'un turistik merkezlerinden Tarihi Kanlıca Meydanı, granit taş kaplama, bordur ve tretuvar döşeme çalışmalarıyla yepyeni bir çehreye kavuşuyor.

İstanbul'un tarihi ve turistik merkezlerinden Tarihi Kanlıca Meydanı, granit taş kaplama, bordur ve..

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’un turistik merkezlerinden Tarihi Kanlıca Meydanı, granit taş kaplama, bordur ve tretuvar döşeme çalışmalarıyla yepyeni bir çehreye kavuşuyor.

İstanbul’un tarihi ve turistik merkezlerinden Tarihi Kanlıca Meydanı, granit taş kaplama, bordur ve tretuvar döşeme çalışmalarıyla yepyeni bir çehreye kavuşuyor.

Beykoz Belediyesi’nin girişimiyle, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen çalışmayla Tarihi Kanlıca Yoğurtçusu, İskender Paşa Camii ve el sanatları çarşısına ev sahipliği yapan tarihi meydan bakımlı bir görünüme kavuşacak.  

Kanlıca sahili boyunca uzanan Barış Manço Caddesi üzerinde yer alan Halepli Çeşmesi Sokak ve Mukabeleci Sokak arasında ise yol kenarlarında tretuvar ve bordür döşeme çalışması yapılacak.

Meydana 2 bin 500 metre³ granit taş ve tretuvar, yol kenarlarına 1000 metre bordür döşenecek. Çalışmalarda yeşil alanlar ve çocuk parkı mevcut haliyle korunacak.

Ayrıca Kanlıca merkezde yağmur suyu kanal sistemi de tamamlanacak.  

Projenin 2018 yılı yaz başında bitirilmesi planlanıyor.

Beykoz'un turistlik meydanı yenileniyor
Bizi Takip Edin