Beykoz'un turizm geleceği masaya yatırıldı

“Beykoz'da Sürdürülebilir Turizm ve Çözümleri” çalıştayında ilçenin turizm dinamiğini artıracak öneriler masaya yatırıldı.

İstanbul'daki kutlamaları bu yıl Beykoz'da yapılan 40. Turizm Haftası (15-22 Nisan) kapsamında düzenlenen “Beykoz'da Sürdürülebi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

“Beykoz’da Sürdürülebilir Turizm ve Çözümleri” çalıştayında ilçenin turizm dinamiğini artıracak öneriler masaya yatırıldı.

İstanbul’daki kutlamaları bu yıl Beykoz’da yapılan 40. Turizm Haftası (15-22 Nisan) kapsamında düzenlenen “Beykoz’da Sürdürülebilir Turizm ve Çözümleri” çalıştayında sektör temsilcilerinin katılımıyla ilçenin turizm dinamiğini artıracak öneriler masaya yatırıldı.

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde düzenlenen çalıştayın açılışı Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, başkan yardımcıları Muharrem Kaşıtoğlu ve Eyüp Salih Elmas, İstanbul İl Kültür ve Turizm Şube Müdürü Nihan Bekar, üniversitelerden öğretim üyeleri, acente ve dernek başkanları, çeşitli kamu kurumlarından temsilciler ve turizimcilerin katılımıyla gerçekleşti.

“Beykoz’da Sürdürülebilir Turizm ve Çözümleri”, “Markalaşma ve Tanıtım” ile “Teknik Konular”  başlıklarında üç farklı oturumda buluşan katılımcılar ilçenin turizm potansiyelini geliştirecek öneriler sundular ve değerlendirmeler yaptılar.

Başkan Çelikbilek: “Beykoz İstanbul’un 39 İlçesi İçinde Bir İncidir”

Açılışta konuşan Başkan Çelikbilek: “İstanbul’un 39 ilçesi içinde Beykoz bir incidir. Beykoz’un insanları, tabiatı, ev sahipliği de çok akılda kalıcı ve farklıdır, tarihi muhteşemdir. Bugün bu güzellikleri geliştirmek ve duyurmak için aramıza katıldığınız için çok teşekkür ediyorum. Geçmiş yıllarda ilçenin yasal anlamda önü çok kesildi. Beykoz’un imar serüvenini yazsak acıklı bir tarih çıkar. İmar güçlüklerini girişimlerimizle aşmaya başladık bir takım hamleler yaptık. Bu hamlelerle Beykoz, geleceğin çok özel bir ilçesi olacak. İlçenin turizm ayağındaki gelişimi ve güzelliğine yapacağınız katkı için teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Belediye Teknik Başkan Yardımcısı Eyüp Salih Elmas ise Beykoz’un fiziki koşulları, doğal, tarihi ve turistik yerleri, kültür varlıkları ile turizm projeleri hakkında bilgi verdi ve ilçenin turizmde güçlü ve zayıf yönlerini aktardı.

İstanbul İl Kültür ve Turizm Şube Müdürü Nihan Bekar, Beykoz’un büyük turizm potansiyelini aktive etmek üzere burada bulunduklarını belirterek,   Beykoz’da olmaktan dolayı büyük mutluluk duyduklarını dile getirdi.

Açılışın ardından gruplar halinde çalışmalar yapan katılımcılar ilçede turizmin geliştirilmesi ve hareketliliğin artması için ulaşımın iyileştirilmesi konusunda ortak görüşlerini bildirdiler.

Çalıştayın kapanışında Turizm Haftası kapsamında yer alan fotoğraf turuna katılan fotoğrafçılara ödülleri verildi.

Birinci: Seda Türkölmez

İkinci:  Yasemin Yıldırım

Üçüncü: Koray Eroğlu

Beykoz'un turizm geleceği masaya yatırıldı
Bizi Takip Edin