Beykoz’un vizyonuna değer katan mekânlar açıldı

Beykoz’un vizyonuna değer katan yeşil alan ve çevre düzenlemeleriyle 7/24 yaşayan mekânlara dönüşen Beykoz Sahili, 15 Temmuz Şehitler Meydanı ve Gümüşsuyu Restoran’ın açılış töreni TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un katılımı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’un vizyonuna değer katan yeşil alan ve çevre düzenlemeleriyle 7/24 yaşayan mekânlara dönüşen Beykoz Sahili, 15 Temmuz Şehitler Meydanı ve Gümüşsuyu Restoran’ın açılış töreni TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un katılımıyla gerçekleştirildi. Açılış sonrası vatandaşlar Gripin konseriyle doyasıya eğlendi.

Beykoz’da 7/24 yaşayan bir ilçe için toplam 39 bin 257 m2’lik alanda yürütülen sahil düzenleme çalışması, en işlek sosyal mekânlarından olan 15 Temmuz Şehitler Meydanı ve ilçenin vitrini ve sosyal hayatın merkezi olan Beykoz Sahili’nin açılış töreni TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un katılımıyla gerçekleşti.

Açılışa, TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un yanı sıra, Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Cahit Altunay, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç, TAÜ Rektörü Prof.Dr. Halil Akkanat ile milletvekilleri, belediye başkan yardımcıları, birim müdürleri, çeşitli sivil toplum kuruluş temsilcileri, muhtarlar ve ilçe sakinleri katıldı.

“ÖNCE SAHİL ÇEVRESİNİ DÜZENLEYEREK BAŞLADIK”

Programda açılış konuşması gerçekleştiren Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, “İstanbul Boğazı’nın hemen yanı başındayız. Beykoz’daki anket çalışmaları ve gözlemlerimizle sahilimizi tekrar canlandırmamız gerektiğini düşündük. İşe öncelikle sahil çevresini düzenleyerek başladık. Bugün üzerinde bulunduğumuz eski otopark İstanbul’un en güzel etkinlik alanlarından birine dönüştü. Bunun da göstergesi sizlersiniz. Sahilimizi İncirköy’den Merkez Mahallesi’ne kadar yeniden düzenledik. Yine kullanıma kapalı olan bir kısım alanı da sizlerin kullanımına açtık. 1,5 kilometre kadar kesintisiz bir sahilimiz oldu. 2,5 kilometre kadar da yürüyüş yolu inşa ettik. Hemen yanı başımızda İstanbul Boğazı’nda tek olarak niteleyebileceğimiz bir kumsalımız ortaya çıktı. Buraların 7/24 yaşayan bir yere dönüşebilmesi için 7/24 açık mekânların olması gerektiğini tespit etmiştik. Bu gerekçeyle Gümüşsuyu restoran ve kafeye açtık.” diye konuştu.

“BEYKOZ KÜLTÜR VE SANATIN MERKEZİ OLACAK”

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, İstanbul’dan 51 yıl önce fethedilen Beykoz’un ayrıcalıklı bir tarihe sahip olduğunu belirterek, “Yeni yeşil alanlar ve yapılan çevre düzenlemeleriyle 7/24 yaşayan mekânlara kavuşan Beykoz sahili, 7’den 70’e bütün ilçe sakinlerine hitap eden etkinliklerle kültürün ve sanatın merkezi olacak. Yaz aylarının yaşayacağı şenlik havası, Beykoz’un kültür hayatına ve yaz akşamlarına canlılık getirecek ama en önemlisi yapılacak etkinliklerden çocuklarımız en büyük payı alacaklar. Sahilde yürürken yoğun olarak da çocuklarımızı gördük. Ailelerinin gözetiminde, bütün çocuklarımız, tiyatro ve şenliklerle hem öğrenecek hem de yaşıtlarıyla birlikte eğlencenin tadını çıkaracaklar.” dedi.

“BELEDİYE BAŞKANIMIZ MURAT AYDIN’A TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Çocukların kitaplarla ve sanatla tanışması bakımından da bu etkinliklerin çok önemli olduğuna dikkati çeken Şentop, “Değerli Belediye Başkanımız Murat Aydın’a, özellikle çocuklarımızı önceleyen programlar tertip ettiği için hassaten herkesin huzurunda teşekkür ediyorum. Ayrıca Beykoz Sanat ve Eğitim Merkezi’ni, kursiyerlerinin yıl boyu kazandıkları yeteneklerini ve sanat ürünlerini sergileyecekleri çalışmalar için tebrik ediyorum.” sözlerini kullandı.

Konuşmaların ardından, TBMM Başkanı Şentop ve beraberindekilerin kurdele kesimiyle Beykoz Sahili, Gümüşsuyu Restoran ve Kafe, 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nın açılışı yapıldı.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın tarafından Meclis Başkanı Şentop’a hediye takdim edildi. 

Çocuklar için çok sayıda etkinliğin yer aldığı açılışta vatandaşlar Gripin konseriyle son buldu.

Beykoz’un vizyonuna değer katan mekânlar açıldı
Bizi Takip Edin