Beykoz'un yeni belediye başkanı görevine başladı

31 Mart yerel seçimlerinde AK Parti'den Beykoz Belediye Başkanı seçilen Murat Aydın, mazbatasını aldıktan sonra hayır dualarıyla göreve başladı.

Beykoz'da 31 Mart Yerel Seçimlerini kazanan Cumhur İttifakı AK Parti Belediye Başkan…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

31 Mart yerel seçimlerinde AK Parti’den Beykoz Belediye Başkanı seçilen Murat Aydın, mazbatasını aldıktan sonra hayır dualarıyla göreve başladı.

Beykoz’da 31 Mart Yerel Seçimlerini kazanan Cumhur İttifakı AK Parti Belediye Başkan Adayı Murat Aydın, önce mazbatasını aldı, ardından Beykoz Belediye Başkanlığı görevini düzenlenen törenle Yücel Çelikbilek’ten devraldı. 

Beykoz’da Cumhur İttifakı AK Parti adayı olarak seçimlere giren ve 31 Mart akşamı yapılan sayım sonucu yüzde 49,16 ile 74 bin 805 oy alarak belediye başkanı seçilen Murat Aydın ve Beykoz’un yeni belediye meclis üyeleri mazbatalarını düzenlenen törenle aldı. Aydın daha sonra devir teslim töreni ile görevini Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’den devraldı.

İlk olarak Beykoz İlçe Seçim Kurulu’nda mazbata töreni gerçekleştirildi. Törene AK Parti İl Yönetim Kurulu üyesi Ömer Aybek Cengiz, AK Parti İlçe Başkanı M. Hanefi Dilmaç, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz 5. Dönem Belediye Başkanı Muharrem Ergül, MHP İlçe Başkanı Başkanı Oğuzhan Karaman, Ülkü Ocakları Beykoz Başkanı Serdar Aytaç ve partililer katıldı.

Beykoz’un yeni Belediye Başkanı Murat Aydın’la birlikte AK Parti’den 20, CHP’den ise 11 meclis üyesine mazbataları teslim edildi. Mazbata töreninin ardından Beykoz Belediyesi’ne yürüyen Belediye Başkanı Murat Aydın, burada bekleyen belediye çalışanları ile tokalaşarak tebrikleri kabul etti.

Belediye Başkanı Murat Aydın ve belediye meclis üyeleri ilçe seçim kurulundan mazbatayı aldıktan sonra, çok sayıda partili ile birlikte Beykoz Belediyesi’ne yürüyerek burada kendisini karşılayan belediye çalışanları ile tokalaştı. Tüm belediye çalışanlarına kolaylıklar dileyen ve tebrikleri kabul eden Aydın, sonrasında başkanlık makamında düzenlenen devir teslim törenine katılarak görevini Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’den devraldı.

Başkan Yücel Çelikbilek, Başkan Murat Aydın’a hizmet mührünün yanı sıra, çiçek ve “Bugüne İmza Yarına Miras: Beykoz 10 Yılımız” Kitabı’nı hediye ederek yeni görevinde başarılar diledi.  

Yücel Çelikbilek: Beykoz’u emin ellere bıraktığım için vicdanen rahatım

Törende konuşan Başkan Yücel Çelikbilek: “20 yıllık bilgi birikimiyle Beykoz’a gelen Murat Aydın’ın Beykoz’a güzel hizmetler yapacağına inanıyorum. 4 dönem Beykoz’a hizmet yapma imkanı bulduk. Beykoz halkı AK Parti’nin bereketini yakaladı ve gördü. Beykoz’da bize çok şey değiştirdik. Murat Aydın kardeşime ve Beykoz halkına hizmet vermeye devam edecek belediye çalışanlarına dua ve desteklerinizi eksik etmeyin. Beykoz’u emin ellere bıraktığım için vicdanen rahatım. Bu seçimde emek sarfeden Cumhur İttifakı MHP’nin değerli mensuplarına, 15 yıllık hizmet süresince bana destek veren ilçe teşkilatıma, belediye çalışanlarına, aileme, Beykoz halkına, bize dua eden gönül dostlarıma ve herkese teşekkür ediyorum. 250 bin Beykozlu’ya hakkımız varsa helal olsun. Beykoz’a hizmet, Murat kardeşimin eline ve aklına emanet. Allah yar ve yardımcınız olsun.” dedi.

Murat Aydın: Yapacağımız hizmetlerle ilçedeki mutluluğu artıracağız

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın: “Bize Beykoz’un yolunu açan ve bizi bugünlere kavuşturan Rabbimize hamdolsun. Beykoz’un temel sorunlarını çözmüş değerli büyüğüm Yücel Çelikbilek ağabeyden hizmet mührünü devraldık. Öncelikle bu görevi bana layık gören Sayın Cumhurbaşkanımıza ve partimin yetkililerine ve büyüklerine çok teşekkür ediyorum. Nasip olursa bundan sonra ömrümüzün kalan kısmı Beykoz’da geçecek. Beykoz’un asırlık imar sorunu büyük ölçüde çözüldü. Cumhur İttifakı’nın içinde AK Parti olarak halkımızdan istikrar yetkisini istedik, aldık. Biz bir hizmet ekibinin içindeyiz. Hem merkezi hükümetten, hem büyükşehir belediyesinden destek alarak ve de belediyedeki mesai arkadaşlarımızla çok çalışarak ilçedeki mutluluğu artıracağız.

Beykoz’da %100 mutluluğu yakalamak için çalışacağız. Bu vesileyle aday olduğumuz ilk günden bu yana bize gönlünü açan başta AK Parti İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç’a, kadın ve gençlik kolları başkanlarıma, her kademede gayretle çalışan tüm teşkilat mensuplarına, bize yol gösteren Yücel Çelikbilek ağabeyime, Cumhur İttifakı’nda bize sahip çıkan MHP ilçe başkanı ve teşkilatına, Ülkü Ocakları’na, 4 dönem yanımızda yer alan Zeytinburnu halkına, yeni bir Beykozlu olarak bizi kucaklayan 250 bin Beykozlu hemşehrime çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.  

Hanefi Dilmaç: Yüzde 13 gibi bir oy farkıyla başarıyı yakaladık

AK Parti İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç ise istikrar konusunda muhalefet oluşturulmak istendiğini, %13 gibi bir oy farkıyla başarıyı yakalayan, kuruluşundan bu güne dek partide hizmet veren tüm ilçe başkanları ve belediye başkanlarına ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Oğuzhan Karaman: Destek veren tüm ilçe sakinlerine teşekkür ediyorum

Cumhur İttifakı MHP İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman da seçimlerin sadece yerel seçimler olmayıp bir beka meselesi olduğunu ifade ederek, % 50 gibi bir oy oranıyla ülke genelinde ve Beykoz’da  kendilerine destek veren tüm ilçe sakinlerine, emeği geçen herkese  teşekkür etti.

Yapılan konuşmaların ardından Başkan Murat Aydın, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’i aracına kadar eşlik ederek yolcu etti. Sonrasında makamda tebrikleri kabul eden Aydın, partililer ve vatandaşlarla hatıra fotoğrafları çektirdi.

Beykoz'un yeni belediye başkanı görevine başladı
Bizi Takip Edin