Beykoz'un yeni gemi adamları bu kursta yetişecek

Deniz ve balıkçı kenti olan Beykoz'da 90 kişiye yönelik gemicilik kursu düzenleniyor.

İlçede istihdam ve vasıflı işgücüne katkı yapmak amacıyla mesleki eğitim kursları ve iş bulma konusunda hizmet veren Beykoz Belediyesi…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Deniz ve balıkçı kenti olan Beykoz’da 90 kişiye yönelik gemicilik kursu düzenleniyor.

İlçede istihdam ve vasıflı işgücüne katkı yapmak amacıyla mesleki eğitim kursları ve iş bulma konusunda hizmet veren Beykoz Belediyesi 90 kişiye yönelik gemicilik kursu düzenliyor. 

Deniz ve balıkçı kenti olan Beykoz’da verilecek eğitimle sektörde istihdam edilmek üzere nitelikli gemi adamları yetiştirilecek, ilçe sakinlerine uluslararası gemilerde ve yatlarda iş olanağı sağlanacak.   

Beykoz Belediyesi, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Beykoz Barbaros Hayreddin Paşa Anadolu Denizcilik ve Meslek Lisesi iş birliğiyle ücretsiz düzenlenecek olan kurs, ilçe potansiyelini iş gücüne kazandırmayı amaçlıyor.   

Barbaros Hayreddin Paşa Anadolu Denizcilik Meslek Lisesi öğretmenleri ve deneyimli kaptanlar tarafından verilecek eğitimler denizde güvenlik (STCW) ile gemicilik alanında olacak.  

Gemici Ehliyeti Veriliyor

Eğitime katılan kursiyerler okul tarafından yapılacak sınavın ardından, İstanbul Liman Başkanlığı’nca sözlü mülakata alınacak ve başarılı olanlara “Gemici Ehliyeti” verilecek.

Kursu başarıyla bitirenler, 9 m’ye kadar olan teknelerde kaptan, uluslararası gemilerde tayfa olarak ya da, İDO, Şehirhatları gibi şehir içi işletmelerde çalışabilecek.

2 ay sürecek eğitimler 7 Ekim 2013 Pazartesi günü Barbaros Hayreddin Paşa Anadolu Denizcilik ve Meslek Lisesi’nde başlayacak. Kurs bitiminde ilçe sakinlerine iş bulma konusunda danışmanlık da sağlanacak. 

Beykoz’da istihdam ve nitelikli iş gücünü artırmak üzere ilçe sakinlerine yönelik meslek edindirme kursları düzenlediklerin ifade eden Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, belediye bünyesinde bulunan Kariyer Merkezi aracılığıyla 3 bini aşkın kişiyi işe yerleştirdiklerini hatırlatarak, verilecek gemicilik eğitimiyle ilçe sakinlerini meslek sahibi yapacaklarını söyledi.  

Beykoz'un yeni gemi adamları bu kursta yetişecek
Bizi Takip Edin