Beykoz’un yeni gözdesi sonbaharda da çok güzel!

Kısa sürede şehrin gözdesi olan Karlıtepe Mesire Alanı, eşsiz manzarası ve sosyal alanlarıyla sonbaharın en güzel adresleri arasında da yerini aldı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kısa sürede şehrin gözdesi olan Karlıtepe Mesire Alanı, eşsiz manzarası ve sosyal alanlarıyla sonbaharın en güzel adresleri arasında da yerini aldı.  

İstanbul'un simgesi 3 köprünün en yüksekten izlendiği, gezinti, piknik, spor alanları, bisiklet ve yürüyüş yollarıyla kısa sürede şehrin gözdesi olan Karlıtepe Mesire Alanı, eşsiz manzarası ve sosyal alanlarıyla sonbaharın en güzel adresleri arasında da yerini aldı. 

İstanbul Boğazı’na hâkim konumuyla Ayasofya'dan Karadeniz'e uzanan geniş bir perspektife sahip Karlıtepe Mesiresi şehrin dört bir yanından ziyaretçilerin akın ettiği yaz aylarının ardından sonbahar manzara ve aktivitelerini sunmaya başladı.

Kuş Sesleriyle Yürüyüş  

Beykoz Belediyesi tarafından yeşil doğada şehre nefes aldıran alternatif bir alan olarak kurulan Karlıtepe Mesiresi şu sıralar sonbahar renkleri ve kuş sesleri eşliğinde temiz havada yürüyüş ve spor yapmak isteyenleri ağırlıyor.  

2,5 km uzunluğundaki ağaçlıklı parkurunda yürüyüş ve spor yapan ziyaretçiler ardından yağmur barınakları ve seyir teraslarında manzaraya karşı yorgunluk atıyor.

Karlıtepe Restoran’da Lezzet Molası  

İstanbulluların uğrak mekânı olan mesire yerinde hem ziyaretçiler hem de lezzet tutkunları için hazırlanan “Karlıtepe Restoran” ise kahvaltıdan akşama yemeğine zengin bir menü sunuyor.

Doğayla uyumlu ahşap bir konseptte kurulan “Karlıtepe Restoran” sıcak ortamı ve özel lezzetleriyle 09:00-23:00 saatleri arasında hizmet veriyor.  

Dünya mutfaklarından ızgara ve makarnaların yer aldığı menüsü usta aşçıların maharetiyle hem damağa hem de göze hitap ediyor.  Karlıtepe Restoran’a özgü “Beykoz Köfte” özel sosuyla en çok tercih edilen lezzetler arasında yer alıyor.

Sonbahar manzarasının en keyifli eşlikçisi sıcak içecek ve kahveler de leziz aroma ve şık sunumuyla ziyaretçilerin içini ısıtıyor.

Fotoğraf Çekim Merkezi 

Ailecek piknik yapmak, şehir manzarasını en yüksekten izlemek isteyenlerin buluştuğu mesire yeri , şehrin simge yapılarına karşı fotoğraf çektirmek isteyenleri de sıklıkla ağırlıyor.

Karlıtepe Mesiresin'de Neler Var? 

İlçedeki turizm yatırımları kapsamında 254 dönümlük büyük bir arazide kurulan mesirede 77 adet açık ve kapalı seyir terası, 2,5 km uzunluğunda yürüyüş yolu, 560 m bisiklet parkuru, 424 m2'lik doğal gezinti terası, piknik ve spor alanları ile 2 amfi tiyatro bulunuyor.

Ziyaretçilerin piknik, spor ve eğlenceyi bir arada bulabildiği, mesirede restoranın yanı sıra, doğayla uyumlu büfeler, kameriyeler, seyir terasları, yağmur barınakları, piknik masaları yer alıyor.

Mesireye gelen misafirler golf arabalarıyla alanda ücretsiz gezinti yapabiliyor.

Doğalgazlı Mangal Üniteleri 

Ailelerin temiz bir ortamda mangal yapabilmesi için alana 6 adet büyük kameriye de bulunuyor.  İçinde doğal gazlı mangal ünitelerinin yer aldığı kameriyelerde ziyaretçiler kilogram başı ücret karşılığında etlerini kendileri pişiriyor, dileyenlere görevliler hizmet veriyor.

Engelsiz Oyun Parkı

Çocuklar için modern ve eğlenceli 5 oyun parkının kurulduğu alanda engelli çocukların güvenle oynayabileceği bir de engelsiz oyun parkı yer alıyor. Karlıtepe Mesiresi'nde mini futbol sahası, basketbol ve voleybol sahaları ise gençleri bekliyor.

645 Araçlık Otopark

Alanı boydan boya geçen 1700 metre uzunluğunda araç yolunun yapıldığı mesireye ziyaretçi yoğunluğu düşünülerek 645 araçlık bir otopark ile ziyaretçilerin ibadet ihtiyaçları için mescitler de yapıldı.

Powered by Froala Editor

Beykoz’un yeni gözdesi sonbaharda da çok güzel!
Bizi Takip Edin