Beykoz'un yeni logosu neyi ifade ediyor!

Beykoz Belediyesi Uluslararası Logo Yarışması'nda dereceye girenlere törenle ödülleri verildi. 

Küçüksu Kasrı'nda düzenlenen törene Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Başkan Yardımcıları M.Hanefi Dilmaç, Muharrem Kaşıtoğlu, Eyüp Salih Elmas, Be

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi Uluslararası Logo Yarışması’nda dereceye girenlere törenle ödülleri verildi. 

Küçüksu Kasrı’nda düzenlenen törene Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Başkan Yardımcıları M.Hanefi Dilmaç, Muharrem Kaşıtoğlu, Eyüp Salih Elmas, Beykoz kamu kurum ve kuruluş üyeleri, meclis üyeleri, Logo Tasarım Yarışması Seçici Kurulu, yarışmacılar, muhtarlar, STK temsilcileri ve sanatseverler katıldı.

Yücel Çelikbilek, “Beykoz’un yeni neslini heyecanlandıracak bir logo olacağını düşünüyorum’                 

Boğaziçi’nin en eski yerleşimlerinden biri olan ilçenin, 3 bin yıllık tarihinde çeşitli uygarlıklara tanıklık ettiğini ifade eden Başkan Çelikbilek, ‘Beykoz olarak bu dönem çok daha farklı olacak. Beykoz’un Türkiye ve dünya çapında anılmasını arzu ettik. Beykoz İstanbul’un ve Türkiye’nin incisi. Bu kadar güzellikleri ifade eden ilçemiz, için umarım güzel bir logo çıkmıştır. Beykoz’un yeni neslini heyecanlandıracak bir logo olacağını düşünüyorum. ‘Beykoz budur’ denecek bir logonun çıkacağına ümit ediyorum. Logomuzun yıllar sonra gururla anacağımız, faydalı hizmetlerde kullanılmak üzere bizlere hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Beykoz Belediyesi’nin bugünü ve yarınında kurumsal kimliğimizi taşıyacak olan logoyu tasarlayan, yarışmaya katılan emek veren herkese teşekkür ediyorum’ dedi.

Ardından yarışmanın seçici kurul üyelerine Başkan Çelikbilek tarafından plaketleri takdim edildi.

Yeni Logo Neyi İfade Ediyor

8 Şubat 2016 tarihinde başlayan Beykoz Belediyesi Uluslararası Logo Yarışması’nın sonuçları açıklandı. Programda, Beykoz Belediyesi’ni kurum olarak yansıtan, Beykoz ilçesiyle özdeşleşecek, Beykoz’un tarihsel, sosyolojik, fiziksel yapısıyla ilişki kuracak, evrensel değerlerle üretilmiş, işlevsel nitelikte ve akılda kalıcı görsellikte yeni logo katılımcılara tanıtıldı.

Yarışmada Fatih Seven’in tasarımı Beykoz Belediyesi’nin yeni logosu olurken, birincilik ödülü almaya hak kazanan Seven, kendisini ödüle layık gören jüriye teşekkür etti.  Beykoz için logo tasarlamanın çok zevkli olduğunu ifade eden Seven, tasarladığı logoda ilçeyi anlatan renk, motif ve temaları kullandığını söyleyerek, logonun B harfi ile Beykoz’u, Boğaz simgesi, balık ve küçük renkli parçacıklarla Beykoz camını, renkli oluşuyla da genç belediyeyi simgelediğini belirtti.

Dereceye Giren Tasarım Sahiplerine Törenle Ödülleri Verildi.

Beykoz’un sosyal ve kültürel birikimini modern çizgilerle içinde barındıran Logo Yarışmasına 100 ülke katıldı. 3593 kişinin başvurduğu yarışmaya 4880 logo tasarımı gönderildi. Alanında uzman, farklı disiplinlerden oluşan Seçici Kurul tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda 44 logo finale kaldı. Yarışma neticesinde birinci logo tasarımına 30.000 TL, ikinciye 15.000 TL, üçüncüye de 7.500 TL ödül verildi. Ayrıca 3 adet mansiyon ödülü olarak 2.000’er TL, 1 adet Seçici Kurul özel ödülü ve 3 adet Seçici Kurul takdir ödülü verildi.

Dereceye giren ve ödül alan yeni logo tasarımları 25 Mayıs 2016 saat 17:00 itibariyle www.beykozicintasarla.org adlı web sitesinden yayınlandı.

Seçici Kurul Üyeleri

Logo Tasarım Yarışmasındaki Seçici Kurul, şu isimlerden oluştu:

Yücel Çelikbilek Beykoz Belediye Başkanı, Mimar Bayram Çevik, Doğuş Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Grafik Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Abdullah Taşçı, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Ardan Ergüven, Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Mehmet Sadık Altınok, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Grafik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Mehmet Sinan Niyazioğlu,

Türk Telekom Kurumsal İletişim ve Marka Yönetimi Kıdemli Direktörü Kemal Kaptaner, Mimar Dr. Sinan Genim, Heykeltraş Reyhan Çezik.

Finale Kalan ve Ödül alan logo tasarımları

Fatih Seven

U. Ferruh Güneş

Hasan Erdöl

Mansiyon Ödülleri

A. Tekin Çam

Anıl Yanık

Osman Çendeoğlu

Seçici Kurul Özel Ödülü:

Yelda Atalay

Seçici Kurul Taktir Ödülleri:

A.Altuğ Ertörün

Ramazan Kurt

Burcu Hatipoğlu

Ayrıntılı bilgi: www.beykozicintasarla.org

Beykoz'un yeni logosu neyi ifade ediyor!
Bizi Takip Edin