Beykoz'un yüzme suyu kalitesi iyi çıktı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, deniz, göl ve barajların yüzme suyu kalitesi denetim sonuçlarını açıkladı. Beykoz'un yüzme suyu kalitesi iyi.

Sağlık Bakanlığı'nın deniz, göl ve barajlardan alınan bin 850 su numunesine yaptığı…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, deniz, göl ve barajların yüzme suyu kalitesi denetim sonuçlarını açıkladı. Beykoz’un yüzme suyu kalitesi iyi.

Sağlık Bakanlığı’nın deniz, göl ve barajlardan alınan bin 850 su numunesine yaptığı mikrobiyolojik incelemelerden, bin 663’ü yüzme suyu yönetmeliğine uygun çıktı. Denetim sonuçlarına göre, yüzme suyu açısından İzmir, Antalya, Muğla, Çanakkale,Bursa, Mersin deniz suları genel anlamda ‘iyi’ çıktı. Akdeniz’de bir tek Antalya Finike Batı Yüzme alanı riskli bulundu.

2011 tahlillerine göre Balıkesir, Kocaeli, Yalova ve Tekirdağ ile Samsun ve Zonguldak’taki pek çok yüzme alanı riskli çıktı. Halk plajlarının kurulduğu Van gölü de yüzmeye uygun bulunmadı.

ŞİLE VE BEYKOZ’DA YÜZÜN

İstanbul, genel anlamda deniz suyu bakımından uygun bulunsa da bazı bölgelerinde suları denize girmeye elverişi çıkmadı. Büyükada, İstanbul Bakırköy ,Sarıyer, Silivri ve Arnavutköy’de bazı plajlar uygun görülmezken İstanbul Tuzla’nın geneline yakını da yüzme suyu açısından elverişli bulunmadı.

İstanbul Büyükçekmece, Şile, Çatalca, Kadıköy ve Beykoz’un ise genel anlamada yüzme suyu kalitesi iyi çıktı.

Akşam

Beykoz'un yüzme suyu kalitesi iyi çıktı
Bizi Takip Edin