BEYSİM'le yönetimde ben de varım!

Beykoz Belediyesi, ilçe sakinlerine daha hızlı hizmet vermek için Stratejik İletişim Merkezi (BEYSİM)'i hayata geçirdi.  

 Beykoz Belediyesi, ilçe sakinlerine daha hızlı hizmet vermek, çalışmaları doğru ve etkin şekilde anlatmak ve…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi, ilçe sakinlerine daha hızlı hizmet vermek için Stratejik İletişim Merkezi (BEYSİM)’i hayata geçirdi.  

 Beykoz Belediyesi, ilçe sakinlerine daha hızlı hizmet vermek, çalışmaları doğru ve etkin şekilde anlatmak ve yerel yönetime katılımı artırmak amacıyla Beykoz Belediyesi Stratejik İletişim Merkezi (BEYSİM)’i hayata geçirdi.  

Beykozlular BEYSİM’in çalışmalarıyla artık belediye ve ilçenin yönetimine daha aktif katılıyorlar. 

Belediyenin tüm hizmetlerinden ilçe sakinlerinin haberdar edilmesi, vatandaş memnuniyeti ve hayat kalitesinin artırılması amacıyla kurulan BEYSİM yönetime katılımının sağlanmasına yönelik halka ilişkiler faaliyetleri yürütüyor.  

Hizmet Haritası Belirleniyor 

Halkla İlişkiler, Kamu Yönetimi, Sosyoloji ve Radyo Televizyon gibi alanlarından mezun 23 personelin  görev aldığı BEYSİM ilçe sakinleriyle bire bir görüşerek, mahalle mahalle hizmet talep haritasını çıkarıyor.

Vatandaşlarla yüz yüze görüşmenin yanı sıra sosyal medya aracılığıyla ilçe sakinlerine ulaşan BEYSİM ekipleri, belediye hizmetleriyle ilgili talep ve önerileri alıyor değişen vatandaş ihtiyaçlarının nabzını tutuyor, müdürlük hizmet ve projelerini tanıtıyor.  

İstanbul’un en geniş arazilerinden birine sahip olan Beykoz’da BEYSİM’in hedefi, gidilmedik sokak ve çalınmadık kapı ve ulaşılamayan tek bir vatandaş bile bırakmamak.

Proje için özel geliştirilen mobil yazılımla alınan talep ve öneriler belediyenin ilgili birimlerine ulaştırılarak çözümü için harekete geçiliyor.

Vatandaşlar Bilgilendiriliyor

Sahada vatandaşın kapısını çalarak talepleri alan ve ilgili birimlere ileten BEYSİM ekipleri, gerçekleşen talepler konusunda vatandaşı arayarak bilgilendiriyor.  Hane bilgilerinin güncellenmesi konusunda taşınmaz servisiyle birlikte hareket eden ekipler, AKOS uygulamalarının veri tabanını da kullanıyor.  

Halkla ilişkiler, teknoloji ve vatandaş memnuniyetini bir araya getiren BEYSİM, müdürlük faaliyetlerinin duyurulması, projelerin tanıtılması, belediye hizmetlerinin vatandaşlara etkin ve doğru anlatılması için Beykoz Radyo TV (BRT),  yerel ve sosyal medya aracılığıyla tanıtım programları düzenleyecek.

BEYSİM'le yönetimde ben de varım!
Bizi Takip Edin