Bilgili Hanımlar sertifikalarını aldı

Beykoz’daki ev hanımlarının hizmet veren ‘Bilgili Hanım Otobüsleri’nin yeni mezunlarına düzenlenen törenle sertifikaları takdim edildi.

İlçedeki ev hanımlarının bilgisayar öğrenmeleri ve teknolojik imkânlardan faydalanmalarını sağla

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’daki ev hanımlarının hizmet veren ‘Bilgili Hanım Otobüsleri’nin yeni mezunlarına düzenlenen törenle sertifikaları takdim edildi.

İlçedeki ev hanımlarının bilgisayar öğrenmeleri ve teknolojik imkânlardan faydalanmalarını sağlamak amacıyla hizmet veren ‘Bilgili Hanım Otobüsleri’nin yeni mezunlarına düzenlenen törenle sertifikaları takdim edildi.

Beykoz Belediyesi Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda düzenlenen törenle Anadolukavağı, Yalıköy, Yavuz Selim, Anadoluhisarı ve Göksu mahallelerinde verilen bilgisayar eğitiminde başarılı olan hanımlara belgeleri verildi. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in şehir dışında olması dolayısıyla bulunamadığı Bilgili Hanım Sertifika törenine; Belediye Başkan Yardımcıları Nevin Çalışkan ve Hanefi Dilmaç, Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti Beykoz İlçe Başkan Yardımcısı Mustafa Gürkan, Muhtarlar, kursiyerler ve aileleri katıldı.

Anadolukavağı’ndan 5, Yalıköy’den 60, Anadoluhisarı ve Göksu’dan 57, Yavuz Selim Mahallesi’nden 66 olmak üzere toplam 238 kişiye sertifikaları takdim edilirken, toplamda Bilgili Hanım kurs otobüslerinden mezun olan hanımların sayısı 1095 oldu.

Program sonunda katılımcılar Fatih Yaman tarafından seslendirilen türküleri dinlediler.

Çelikbilek: “Amacımız insanımızın yaşam kalitesini en üst seviyeye çıkmasını sağlamaktır”

Bilgili Hanım projesinden mezun olan ev hanımlarını tebrik ederek sözlerine başlayan Başkan Çelikbilek ise şunları söyledi: “Amacımız insanlarımızın bilgi bakımından üst seviyeye çıkmasını sağlamaktır. Bunu hep birlikte başaracağız. Siyasetçilerimizle, sivil toplum kuruluşlarımızla, esnaflarımızla, ev hanımlarımızla, basınımızla el ele vererek hedefimizi gerçekleştirmeliyiz.”

Kursiyer sayımız 5 bini aştı

“Kültür Müdürlüğümüz’ün yürüttüğü kültür-sanat kurslarında kayıtlar 5 bini aştı. İngilizce’den İspanyolca’ya, fotoğrafçılıktan diksiyona 23 dalda kurslarımız ücretsiz halkımızın hizmetinde. Yine 18 branşta yaz okullarımız başlıyor. Toplam 41 branşta halkımız her yönden eğitim görecek.”

Çöp günlerine uyalım

“Çocuklarımızı ve gelecek nesillerimizi çevreye duyarlı yetiştirelim. Daha yaşanılabilir mekânlar ve kent için bunu sağlamalıyız. Yaptığımız parkları, yolları korumalıyız. Çöp arabası sokağımızı temizledikten bir saat sonra çöp atılıyor. İki gün çevre kirliliği oluşturuyor. Özellikle ev hanımlarına büyük iş düşüyor. Lütfen, çöp günlerine uyalım ki, evimizin önü de evimiz gibi tertemiz olsun.”

Bilgili Hanımlar sertifikalarını aldı
Bizi Takip Edin