Binali Yıldırım: Beykoz da zaferi birlikte kutlayacağız

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, seçim çalışmaları kapsamında Beykoz'a geldi.

Cumhur İttifakı'nın AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım seçim çalışmaları kapsamında Beykoz'a geldi. A

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, seçim çalışmaları kapsamında Beykoz’a geldi.

Cumhur İttifakı’nın AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım seçim çalışmaları kapsamında Beykoz’a geldi. AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı’nı ziyaret eden Yıldırım, gün içerisinde Riva’da yapımı tamamlanan iki okul ile Beykoz Stadı’nın açılışını gerçekleştirdi.

31 Mart Yerel Seçimlerine sayılı günler kala çalışmalarına Beykoz’da devam eden Cumhur İttifakı’nın adayı AK Parti İBB Başkan Adayı Binali Yıldırım, ilk olarak AK Parti İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti. Yıldırım’ın buradaki ziyaretine İstanbul Milletvekili Müşerref Tuba Durgut, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Aydın ve İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç ile partililer katıldı.

Murat Aydın: Hep birlikte Beykoz için çalışacağız

Ziyarette ilçe binasının önündeki seçim otobüsünden konuşma yapan Başkan adayı Aydın, birlik ve beraberlik mesajı vererek, “31 Mart Yerel seçimlerinde bize tam destek vereceğinizden eminim. Hep birlikte Beykoz için çalışacağız” dedi.

Binali Yıldırım: Bu seçimlerden de yüz akıyla çıkacağız

Aydın’ın ardından kürsüye gelerek bir konuşma yapan AK Parti İBB Adayı Binali Yıldırım ise, diğer seçimler gibi bu seçimlerden de Cumhur İttifakı olarak yüz akıyla çıkacaklarını belirterek, ‘Biz çok şanslıyız çünkü müjdelenmiş bir şehrin yönetimine talibiz. Peygamberimizin müjdelediği, Fatih Sultan Mehmet’in fetih ettiği, Mimar Sinan’ın süslediği, Gazi Mustafa Kemal’in işgalden kurtardığı, Recep Tayyip Erdoğan’ın ayağa kaldırdığı İstanbul’a talibiz. 25 yıldır bu bayrağı Cumhurbaşkanımızdan devralarak İstanbul’umuzu bu günlere taşıyan tüm belediye başkanlarına teşekkür ediyoruz’ ifadelerini kullandı.

Beykoz’da zaferi birlikte kutlayacağız

31 Mart seçimlerine kısa bir süre kaldığını söyleyen Binali Yıldırım ‘Murat Aydın, Zeytinburnu’nu şaha kaldırdı, şimdi Beykoz’da, Murat Aydın ile durmak yok. O halde AK kadınlar daha çok çalışacağız ve gönüllere gireceğiz. Sandıklara sahip olacağız. AK gençler sizde enerjinizi artırarak 31 Mart’a aynı kararlılıkla devam ediyor musunuz? Yolları böldük, hayatları ve gönülleri birleştirdik. Yolları böleriz, Türkiye’yi böldürtmeyiz. Birlikte Türkiye olacağız. 31’inde Beykoz’da zaferi birlikte kutlayacağız’ dedi.  Binali Yıldırım, daha sonra Beykoz MHP İlçe Başkanlığı’nı da ziyaret etti.

Binali Yıldırım ve Bakan Kasapoğlu Beykoz’da iki okul açtı

AK Parti İBB Başkan Adayı Binali Yıldırım, Beykoz’daki temasları kapsamında ikinci durağı Riva oldu. Burada Spor Toto Teşkilat Başkanlığı tarafından yaptırılan ortaokulun açılışına, Binali Yıldırım’ın yanı sıra İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Milletvekili Müşerref Pervin Tuba Durgut, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Aydın, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Hüsnü Güreli, TOGEM-DER Yönetim Kurulu Başkanı Saadet Gülbaran, Spor Toto Teşkilat Başkanvekili Bünyamin Bozgeyik, TFF eski Başkanı Yıldırım Demirören, Genlik ve Spor eski Bakanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Akif Çağatay Kılıç ve vatandaşlar da katıldı.

“Hedefimiz İstanbul’u dünyanın 10’uncu büyükşehri yapmak

Açılışta yaptığı konuşmada Binali Yıldırım, “Bugün çöpü, çamuru konuşmuyoruz. Sular akmıyor demiyoruz. O dönemi yaşayanlarla bu dönem yaşayan gençlerimizin bunu anlaması zor. Anlamalarını da beklemiyoruz, ihtiyaçlar değişiyor ama devam ediyor. Sonra Cumhurbaşkanı ile beraber sosyal belediyecilik geldi. Daha sonra gelen arkadaşlar ve bizim İstanbul’a yaptıklarımız Marmaray, Avrasya Tüneli, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Yeni Havalimanı, tüneller ve metrolar bunlarla beraber İstanbul 3.0 dönemini geride bıraktık. Şimdi İstanbul 4.0 diye yola çıktık, bu da akıllı şehir, akıllı İstanbul yönetimidir. Bu şekilde İstanbul’u dünyanın 10’uncu büyük şehri haline getirme hedefinin gerçekleşmesidir. Eğitimiyle kültür ve sanat hayatıyla, ulaşım ve trafik sorunun çözmüş, sosyal belediyecilik anlamında yapılması gereken her türlü çalışmayı yapan, turist sayısını 13 buçuk milyondan 22 buçuk milyona çıkartmış, Türkiye’nin gayrisafi yurtiçi hâsılasındaki payını 232 milyar dolardan 300 milyar dolara çıkarmış. İhracattaki payını 78 milyar dolardan 125 milyar dolara çıkarmış. Türkiye’de son 5 yılda istihdama en az 500 bin girdiyle İstanbul’a katkı sağlayan bir şehir hayal edin. Sadece 2023’e giderken dünyada marka şehir olmuş olmayacak aynı zamanda Türkiye’nin Cumhuriyetimizin 100’üncü yıl hedeflerini de gerçekleştirme de itici bir güç olacak” dedi.

“İstanbullulara çok görev düşüyor”

“İstanbul olmayınca Türkiye haritası eksik kalır” diyen Yıldırım, “İstanbul’u çıkarttığımız zaman Türkiye yüzde 35 fakirler. O yüzden İstanbullulara çok görev düşüyor. İstanbul bugün 100 lira verginin 50 lirasını toplayan şehirdir. İstanbul ihracatın yüzde 45’ini tek başına yapan şehirdir. Milli gelirimizin 3’te 1’ini karşılayan şehirdir. İstanbul tek başına devlet olsa, Avrupa’nın 13’üncü dünyanın 41’inci büyük devleti olur. 140 ülkenin milli gelirinden daha fazla milli gelir üreten bir şehirden bahsediyoruz. Dolayısıyla bu şehir daha fazla ülkenin kalkınmasına, milletin refahına katkı yapacak imkâna da, potansiyele de sahip, tarihi geçmişi, kültürü ve doğal zenginliğini de var. Napolyon’un dediği gibi, ‘eğer dünya bugün tek devlet olsa baş şehri İstanbul olurdu’” ifadelerini kullandı. 

Konuşmaların ardından TOGEM-DER Yönetim Kurulu Başkanı Saadet Gülbaran, TFF Başkanı Hüsnü Güreli, TFF eski Başkanı Yıldırım Demirören, Spor Toto Teşkilat Başkanvekili Bünyamin Bozgeyik’e plaket takdim edildi. Plaket takdiminin ardından protokolün katılımıyla kurdele kesilerek okulun açılışı gerçekleştirildi.

BEYKOZ STADI AÇILDI

İBB Başkan Adayı Binali Yıldırım’ın, Beykoz’daki temasları kapsamındaki son durağı Yalıköy oldu.  Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Beykozspor Stadyumu’nun açılışını gerçekleştirdi. Stadyum açılışına TFF Başkanı Hüsnü Güreli, Başkanvekili Cengiz Zülfikaroğlu, Nihat Özdemir ve Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan da katıldı.

“AK Parti hükümetlerinin spora verdiği önem ortada”

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu burada yaptığı konuşmada, ‘Spor, barışın, sevginin ve kötülükleri yenmenin en önemli araçlarından biri. Evrensel bir dildir. Cumhurbaşkanımızın önderliğindeki Ak Parti hükümetlerimizin spora verdiği önem ortada. Ülkemizin statları dünyanın birçok ülkesindeki statlardan çok daha ileride. Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Hayırlı olsun’ diye konuştu.

“Beykoz 1908 Süper Lig’de de oynamayı hak edecek”

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım da Beykoz Sporun, futbol ve basketbolda şampiyonluklar yaşamış 111 yıllık bir çınar olduğunu söyledi. Beykoz Spor’un 1908’de Anadolu yakasında kurulup en üst liglerde oynayan iki kulüpten biri olduğunu hatırlatan Yıldırım, ‘Biri Fenerbahçe diğeri de Beykoz Spor. Bugün istediği noktada değil. İnşallah yakın bir gelecekte toparlanacak, Süper Lig’de de oynamayı hak edecek bir duruma gelecek. Onun için size yapılan bu statlar helalı hoş olsun.’ diye konuştu.

“Sapsarı Simsiyah”

Yıldırım, Beykoz Spor Kulübü’nün sarı ve siyah renkleri için ‘Sapsarı’ tezahüratı yaparken, gençler de ‘simsiyah’ şeklinde cevap verdi. ‘Beykoz Spor’un vefakar taraftarları inşallah bu statta çok güzel maçlar izleyeceksiniz’ diyen Yıldırım, şöyle devam etti: ‘Geleceğimiz olan gençlerin önünü açmak için her imkanı seferber edeceğiz. Spor mu yapmak istiyorsunuz? Buyurun yapın. İşte saha. Daha fazlasını istiyorsanız onu da yapacağız. Masa tenisi, jimnastik, judo ve diğerleri. Hangi sporu yapmak istiyorsanız, türlü tesis emrinizde. Herkes, Beykoz’un güzelliklerini görecek. Yürüyüş yolları, koşu parkurları ve okullarımıza spor salonları yapacağız.’

“Mahalle liglerini başlatıyoruz”

İstanbul’da mahalle kültürünü çok güzel yaşatan ilçelerden birinin Beykoz olduğuna işaret eden Yıldırım, ‘Burada hem mahalle ruhu yaşatılacak hem de spor daha çok teşvik edilecek. İstanbul’da 961 mahallemiz var. Mahalle liglerini İstanbul’da başlatıyoruz ve 3 korner 1 penaltıyı da getiriyoruz. Böylece sporu yediden yetmişe herkesin hizmetine sunuyoruz. Hayırlı uğurlu olsun.’ ifadelerini kullandı.

Törende Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Hüsnü Güreli, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve AK Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Aydın da konuşma yaptı.

Yıldırım, Beykozsporlu futbolcularla fotoğraf çektirdi

Konuşmaların ardından Binali Yıldırım’a 34 numaralı sarı-siyahlı Beykozspor forması hediye edildi. Daha sonra stadın ortasına geçen Binali Yıldırım ve protokol üyeleri kurdele keserek stadın açılışını yaptı. Açılışın ardından Binali Yıldırım, Beykozsporlu sporcularla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Binali Yıldırım: Beykoz da zaferi birlikte kutlayacağız
Bizi Takip Edin